Ur. Bożej Rodzicielki- 1 stycznia

1. Dziś w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki modlimy się w dzień Nowego Roku o dar pokoju. Polecamy także zmarłego wczoraj papieża seniora Benedykta XVI.

*uroczyste nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o 15.30.

2. W najbliższy piątek Święto Objawienia Pańskiego – uroczystość obowiązkowa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą zestaw: kreda, kadzidło i węgielek by zapachem unoszonego kadzidła wypełnić nasze mieszkania.

*W tym dniu zapowiadany już Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o 12.30 z trzech miejsc: z Końca przy figurze Chrystusa upadającego (kolor orszaku: czerwony), z parkingu Top Market – kolor zielony ) i z Ośrodka Totus Tuus – kolor niebieski. Każdy z orszaków będzie prowadził Król; będą rozdawane korony i balony. Z własnej inicjatywy weźmy licznie udział, załóżmy coś w kolorze danego orszaku i głośno kolędujmy. Zakończenie przy scenie plenerowej Centrum Kultury i Czytelnictwa.

3. Tym tygodniu I piątek wypada w Święto Objawienia. Kontynuacja I piątków dokonuje się przez przyjęcie Komunii. Dla chcących spowiadać się będzie okazja w tygodniu przed każdą Mszą św. a w czwartek dodatkowo od 16.00.

4. W sobotę po Mszy św z racji I soboty różaniec w int. Ojczyzny oraz nabożeństwo. Prowadzi Grupa O. Pio.

4. Kolęda na najbliższe dni:

2.01.2023 (poniedziałek) od godz. 14.00 – Koniec oraz II rejon: Piła

3.01.2023 (wtorek) od godz. 14.00 – ul. Kolejowa str. Prawa od Rynku i Lewa

4.01.2023 (środa) od godz. 14.00 – Nowe Osiedle i od godz. 15.00 – Zamłynie

5.01.2023 (czwartek) od godz. 14.00 – ul. ks. Kobyłeckiego str. Lewa i Od godz. 15.00 Strona Prawa

7.01.2023 (sobota)

* od godz. 8.00 – Ruski, Grygle oraz II rejon: Zarębki k. Skawiec

5. Za tydzień w niedzielę o 15.15 spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi przy Żłóbku; będziemy kolędować i wspólnie prosić o dar dobrego przygotowania do I Komunii św.

Proszono by ogłosić:

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach nadal będzie można składać do Urzędu Gminy. W ramach przydziału można otrzymać najwyżej 3 tony. Koniecznym warunkiem jest złożenie wniosku i jego poprawna weryfikacja.