Ur. Chrystusa Króla – 26.11.23

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży „7” a za tydzień z „8. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

* dziękujemy za ofiary w wysokości 2300 zł składane w ubiegłą niedzielę z okazji VII Światowego Dnia Ubogich

2. W czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła; spowiedź i adoracja od 16.00

3. Za tydzień rozpoczniemy adwentem nowy liturgiczny, któremu towarzyszyć będą słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

*W czasie adwentu, zachęcamy by dzieci uczęszczały na roraty o 17.00 a w niedziele na Mszę o 11.30; w 1 i 3 niedzielę adwentu będą na tej Mszy kazania dla młodszych;

* także proponujemy uczniom udział w konkursie związanym z tworzeniem lampionu; prace na konkurs składamy do 2 grudnia w zakrystii.

4. Za tydzień po Mszach będą rozdawane zdrapki adwentowe, mające postać kalendarza adwentowego mobilizującego nas do pracy nad sobą; wystarczy jeden egzemplarz na rodzinę. Dobrowolne ofiary za nie wspomogą zakup żywych choinek na Święta do kościoła.

5.Także za tydzień będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać u Sióstr. Składanymi ofiarami będziemy mogli podziękować za posługę Sióstr.

6. Znakiem adwentu jest wieniec z 4 świecami; zachęcamy do wykonania go i poświęcenia w za tydzień w niedzielę; jego obecność w domu niech mobilizuje do wspólnej modlitwy.

7. W I piątek Msze o 6.30 i 17.00; przed nimi spowiedź. W Marcówce spowiedź od 15.30 i o 16.00 Msza

8. W I sobotę nabożeństwo z różańcem za ojczyznę po Mszy porannej.

9. Dziękujemy wszystkim rodzicom i innym zaangażowanym w przebieg wczorajszej parafialnej zabawy andrzejkowej.