Ur. odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela- 23.06.2024

  1. Dziś przeniesiona z poniedziałku uroczystość Patrona parafii św. Jana Chrzciciela.

* z racji przypadającego dziś Dnia Ojca życzymy wszystkim Tatom by promieniowali ojcostwem Boga; cieszyli się autorytetem małych i dużych dzieci; doświadczali zdrowia. Modlitwą otoczmy także nieżyjących ojców

*różaniec odmawiają Panie z Róży „1” a w przyszłą niedzielę z „2”.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30; zostanie też odmówiona litania do Matki Bożej Zembrzyckiej

  1. Decyzją Metropolity – księdza Abpa Marka Jędraszewskiego -zostały dokonane zmiany personalne w naszej Archidiecezji; w naszym otoczeniu:

* od 1 lipca urząd dziekana dekanatu suskiego będzie sprawował ks. dr Wiesław Popielarczyk – proboszcz parafii Sucha Beskidzka; dotychczasowy dziekan – ks. Zbigniew Piwowar został skierowany jako proboszcz do par. Bolechowice koło Krakowa; dziękujemy mu za wieloletnią służbę.

*ks. Artur Salabura został skierowany jako wikariusz do parafii Sucha Beskidzka. Oficjalne pożegnanie ks. Artura  będzie miało miejsce w niedzielę, 18 sierpnia o 10.15 w Marcówce i 11.30 w Zembrzycach.

* w naszej parafii  praktykę roczną będzie odbywał ks. diakon Paweł Nogala pochodzący z Wadowic, z par. św. Piotra.Wszystkich polecajmy opiece Bożej w modlitwie.

  1. Kalendarz liturgiczny:

* jutro liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; Msze św. o 6.30 i  18.00; odpust w par. Ślemień

* w piątek św. Ireneusza z Lyonu.

* w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; w tym dniu zbierana jest składka z myślą o utrzymaniu Stolicy Apostolskiej zwana świętopietrzem.

  1. W środę po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie w salce Rodziny bł. Edmunda.
  2. Czwartkowa adoracja po nabożeństwie do 19.30
  3. W piątek w Marcówce o 17.00 Msza św. w intencji ks. Jana Kapusty z okazji imienin. Jest to Msza z Wigilii ur. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego zaplanowana jest w naszej parafii na dzień 2 lipca 2024 r. Zużyty sprzęt można składać na podwórzu plebanii od 1 do 2 lipca, do godz. 13.00.
  5. Życząc udanych wakacji przypominamy o praktykach religijnych, planowaniu Mszy w różnych miejscach pobytu. Pewnym rozwiązaniem jest korzystanie z aplikacji Duszpolonia ukazującej Msze, spowiedzi w różnych krajach w języku polskim.
  6. Na stronie parafii można zapoznać się z Oświadczeniem Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP w związku z informacjami Pani Minister Edukacji zapowiadającymi zmiany w organizacji religii w szkołach.
  7. W dniu 11 lipca zapraszamy chętnych na wycieczkę pieszą ze Szczyrku na Klimczok; w programie także Msza św. i grill. Zapisy w zakrystii; dzieci do kl. 8: 30 zł; dorośli 50 zł