UR. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś Ur. Trójcy Przenajświętszej; z racji I niedzieli miesiąca wspólna adoracja.

*różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „6” w przyszłą niedzielę „7”.

*nabożeństwo czerwcowe w kościele o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

* o 19.00 dziś zebranie Rady Parafialnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

W czwartek 8 czerwca obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Publicznie wyznajemy naszą wiarę w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Eucharystia, po której wyjdziemy z procesją po ulicach naszej miejscowości o godz. 9.00. Zaraz po procesji Msza św. w kościele (zamiast 11.30). Trasa trochę ulegnie zmianie; poprowadzi od Rynku w ul. Kobyłeckiego; następnie drogą na plac przy Gminie i powrót koło Delikatesów w stronę kościoła. Mieszkańców wymienionych ulic prosimy o zorganizowanie dekoracji i ołtarzy:

Ołtarz I /przy posesji P. Kotlarczyków/mieszkańcy ul. Kolejowej i Za plebanią

Ołtarz II – /na ul. Kobyłeckiego przy placu na Zamłynie/ – mieszkańcy ul. Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego

Ołtarz III /na placu przy Urzędzie Gminy/mieszkańcy Piły i Końca

Ołtarz IV /przy kościele/ –mieszkańcy osiedli Za Skawą

*Ponadto prosimy o zaangażowanie się w procesję: dzieci komunijne wraz z rodzicami, młodzież niedawno bierzmowaną, panów niosących baldachim, panie od feretronów. Mamy prosimy o wsparcie dzieci sypiących kwiaty; ponadto zapraszamy orkiestrę Rytm. Panom Strażakom powierzamy troskę o bezpieczeństwo na drodze.

* W Marcówce w Boże Ciało Msza o godz. 8.00 Nie będzie Mszy w piątek.

3.W środę od 17.30 okazja do spowiedzi z racji Święta; dla niosących feretrony po raz pierwsza próba w środę po wieczornej Mszy i nabożeństwie.

4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce szlakiem św. s. Faustyny obejmującej okolice Łodzi; szczegóły w programie w gablotce i na stronie parafii; cena z przejazdem, noclegiem i zasadniczym wyżywieniem – 280 zł.

5. W budynku parafialnym, od strony podwórka udostępniona została toaleta z osobnym zewnętrznym wejściem. Będzie otwarta podczas Mszy i nabożeństw; również dla korzystających z salek parafialnych powstał obok aneks kuchenny; ogród plebanii poddaliśmy stopniowej rewitalizacji. Dziękujemy wielu ludziom dobrej woli, którzy ofiarni pracowali przy porządkowaniu otoczenia.

6. Wszystkim, którzy okazali miłosierdzie pielgrzymom z Cięciny wyrażamy podziękowanie.

7. Zmarła Mama s. Nikodemy (zakrystianki)- śp. Wiktoria; o terminie pogrzebu i możliwości wyjazdu poinformujemy wkrótce. Polecajmy zmarłą modlitwie.