Ur. Zesłania Ducha Świętego-28.05.23

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie lub recytację hymnu O, Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O 11.30 jubileusz małżeństw srebrnych i złotych.

*dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „5” w przyszłą niedzielę „6”.

*nabożeństwo majowe w kościele o 17.30 i tak do środy. W dniu zakończenia majówek podczas Mszy świętej pieśni maryjne wykonają Panie z Koła Gospodyń Mioduszyna.

2. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Święto Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze z kazaniem o 6.30, 9.00 i 18.00. W Marcówce o 16.30. Natomiast wieczorem o 19.00 odśpiewanie litanii loretańskiej na Ispach przy figurce zwanej Panienką. Z dziećmi komunijnymi pielgrzymka do Kalwarii Zeb. i Wadowic.

* w środę Święto Nawiedzenia NMP; odpust w parafii Sucha Beskidzka

* w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; to także Dzień dziecka: najmłodszym życzymy zdrowia, zapału w religijności, czystych serc i szczęścia przeżywanego w rodzinie.

*w sobotę wspomnienie świętych męczenników afrykańskich- Karola Lwangi i towarzyszy. W tym dniu czuwanie pierwszosobotnie będzie po rannej Mszy św. od 7.00 do 8.00

3. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy św. wieczornej. Dodatkowo w czwartki adoracja w ciszy po nabożeństwie do 19.30

4. Ponawiamy apel o zgłaszanie miejsc noclegowych dla pielgrzymów z Cięciny. Planowane przybycie grupy z soboty na niedzielę 3/4 czerwca. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która zamyka czas na spowiedź i Komunię wielkanocną.

* o 10 45 dzieci śpiewające zapraszamy na scholkę- najpierw do salki a potem na Mszę o 11.30

6. Przed I piątkiem spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem a dodatkowo w środę i czwartek od 17.00; w Marcówce spowiedź w piątek od 16.15; o 17.00 Msza święta tamże.

7. przypominamy o potrzebie sięgania po prasę religijną; zaopatrujmy się w nią pamiętając, że dla młodszych i starszych dzieci też są propozycje. Uczniom zalecamy zabieranie kartki z Ewangelią i łamigłówką – Ziarno– jest obok ołtarz Jezusa Miłosiernego.

8. Przed nami możliwość kolejnej pielgrzymki tym razem szlakami św. siostry Faustyny; na trasie Głogowiec, Świnice Warckie, Aleksandrów Łódzki, archikolegiata w Tumie i katedra w Łodzi. Data: 25/26 czerwca. Koszt z przejazdem, noclegiem, posiłkami (obiadokolacja, śniadanie i obiad) i ubezpieczeniem wynosi 280 zł. Dla dzieci do lat 10- 250 zł. Szczegółowy program będzie w gablocie i stronie parafii.