Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej. Konferencja dla wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy o 9.00

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Pełniącym role organistów w naszej parafii, szczególnie panu Dominikowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu prywatnym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, śpiewających Akatyst.

* w czwartek– wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3.Wypominki listopadowe będą przed wieczorną Mszą do piątku włącznie.

4.Zauważamy, że droga asfaltowa prowadząca na cmentarz systematycznie jest zabrudzana różnymi napisami o podejrzanym przesłaniu; w tym miesiącu już dwa razy były usuwane; niech sprawcy nie czują się bezkarni.

5. W piątek wieczorem spotkanie z rodzicami dzieci klas III. O 17.00 Msza św. i słowo do ukierunkowane dla nich.

* o 19.00 – także w piątek na plebanii okazja do spotkania nad słowem Bożym i rozmowami o wierze; zapraszamy chętnych małżonków.

6.Próba scholki w najbliższą sobotę o 10.00 w salce a o 11.00 w niedzielę w kościele jako przygotowanie do Mszy świętej. Motywujmy dzieci do zaangażowania wokół liturgii, śpiewu.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wieńcy adwentowych.

* Na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii, czy u Sióstr. Ofiarami wówczas składanymi wspieramy posługę Sióstr w naszej parafii.

8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni