Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

1. Dziś uroczyste nieszpory o 15.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W przedsionku i przy bocznym wyjściu jest do zabrania za dobrowolną ofiarą pakiet ze Święta Trzech Króli; kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski z Ośrodka Totus Tuus, zielony spod Top Marketu. Rozpoczęcie o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, Orkiestra Rytm, Rocznik Propedeutyczny WSD w Krakowie i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony, śpiewniki. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową przy scenie plenerowej Centrum Kultury.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy o 9.00 i po niej będziemy gościć Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne Roztoka z Międzybrodzia Żywieckiego, którego członkowie zaprezentują śpiewanie kolęd. Zapraszamy do uczestnictwa. Wolnymi datkami po Mszy będziemy mogli wesprzeć występ wspomnianej grupy.

5. Także w niedzielę o 15.15 kolędowanie przy żłóbku dzieci z klas III wraz z rodzicami i chętnymi. Śpiew kolęd przeplatany będzie tekstami recytowanymi przez dzieci.