Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Dziś o 15.30 uroczyste nieszpory z Objawienia Pańskiego

2. W przedsionku /u ministrantów/ są do zabrania: kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności. Dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć organizację Orszaku Trzech Króli.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski od mostu na Paleczce, zielony spod Top Marketu. Orszaki ruszają o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, środowiska obydwu Szkół wraz z opiekunami, Orkiestra Rytm i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony i proporce. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową będzie w kościele z racji wymiany podłoża przed Centrum Kultury.

4. Jutro po Mszach o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce po 10.15 kolędnicy misyjni wystąpią uwrażliwiając nas na potrzeby misji w Kolumbii. Będziemy mogli wspomóc misje ofiarami.