Uroczystość Trójcy Świętej- 26 maja 2024

  1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „9” w przyszłą niedzielę „10”.

*nabożeństwo majowe dziś i aż do czwartku o 17.30. Dzisiejsze zostanie połączone z wezwaniami do Matki Bożej Zembrzyckiej. To będzie nasza modlitwa za wszystkie Mamy, którym życzymy miłości od najbliższych, zdrowia i mocy serca.

*jako ostatnia plenerowa majówka zaplanowana jest w Boże Ciało o 16.00 w kapliczce na Zarębkach Skawieckich, w lesie, gdzie wewnątrz jest obraz Ukoronowania Matki Bożej przez Trójcę Świętą.

  1. Kalendarz liturgiczny:

* w środę św. Urszuli Ledóchowskiej – apostołki uśmiechu.

*w najbliższy czwartek obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Publicznie wyznamy naszą wiarę w Chrystusa pod postacią Chleba. Eucharystia, po której wyjdziemy z procesją po ulicach naszej miejscowości o godz. 9.00. Zaraz po procesji Msza św. w kościele (zamiast o 11.30).  Pójdziemy tradycyjną trasą do figurki przy ul. ks. Kobyłeckiego i z powrotem. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców wymienionych w ubiegłą niedzielę ulic.

Prosimy także o zaangażowanie się w procesję: dzieci młodsze i komunijne wraz z rodzicami, młodzież – kandydatów do bierzmowania, panów niosących baldachim, panie od feretronów.  Mamy prosimy o wsparcie dzieci sypiących kwiaty; ponadto zapraszamy orkiestrę Rytm. Panom Strażakom powierzamy troskę o bezpieczeństwo na drodze.

W Marcówce w Boże Ciało Msza o godz. 8.00 w kaplicy.

*w piątek święto Nawiedzenia NMP; uczcimy je procesją, którą codziennie będziemy organizować z myślą o Oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej.

  1. Osoby chcące wspomóc tworzenie dywanu kwiatowego na dzień Bożego Ciała proszone są o dostarczenie płatków kwiatów we wtorek po Mszy wieczornej do 19.30 do kościoła; prosimy nie mieszać płatków z różnych kwiatów. Dywan zostanie utworzony środkiem wzdłuż nawy głównej dla przejścia przez celebransa z Najświętszym Sakramentem; prosimy by podczas każdej z Mszy w tym dniu poruszać się w przestrzeni obok dywanu.
  2. W przyszłą niedzielę:

*Mszę świętą o 11.30 z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi ks. Artur Salabura; po Eucharystii będzie można złożyć Prymicjantowi indywidualnie życzenia. W rodzinnej parafii, w Spytkowicach /k Chabówki dzisiaj ks. Neoprezbiter odprawia swoją pierwszą Mszę świętą.

  1. Z prasy religijnej polecamy także dodatek do Gościa Niedzielnego pod tytułem Święte Matki – Matki Świętych.
  2. Nadal otwarta jest lista pielgrzymki do miejsc związanych ze św. Janem z Dukli, ze św. Andrzejem Bobolą i oraz do bł. Rodziny Ulmów w Markowej; Pięć osób co najmniej jest potrzebnych by doszła do skutku. Szczegóły w gablotce i stronie parafii.

Proszono o ogłoszenie:

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej B. ogłasza nabór do klas pierwszych. Rekrutacja trwa do 3 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.