Uroczystość Trójcy Świętej

12 czerwca 2021

1. Dziś

* różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej w przyszłą niedzielę z Czwartej.

* nabożeństwo czerwcowe o 17.30

2. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Wieczorem o 18.00 nabożeństwo fatimskie, o które przygotowanie prosimy mieszkańców z ul. Kolejowej, Rynku i Za Skawą. Nabożeństwo poprowadzi ks. Marek Suder – ojciec duchowny Krakowskiego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do posług związanych z procesją. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.30.

* we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 wraz z Rodzicami. Będzie to podsumowanie I etapu przygotowania do bierzmowania.

* w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Publicznie wyznajemy naszą wiarę w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Uroczysta Msza, po której wyjdziemy z procesją po ulicach naszej miejscowości o godz. 9.00. Trasa procesji jak w poprzednie lata: Rynek, ul. Kobyłeckiego i z powrotem. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy według podanych niżej ulic;

I ołtarz: mieszkańcy Rynku i ul. Krakowskiej

II ołtarz: mieszkańcy ul. Kobyłeckiego i Za Garbarnią

III ołtarz: mieszkańcy Zamłynia i Nowego Osiedla

IV ołtarz: mieszkańcy Zarębek i ul. Cmentarnej

*Ponadto prosimy o zaangażowanie się w procesję: panów niosących baldachim, panie od feretronów w tym rodziców dzieci komunijnych. Mamy prosimy o wsparcie dzieci sypiących kwiaty; dzieci z klasy III i IV zapraszamy w strojach komunijnych; ponadto zapraszamy orkiestrę Rytm. Panom Strażakom powierzamy troskę o bezpieczeństwo na drodze.

*W tym dniu porządek Mszy taki jak w niedzielę z wyjątkiem Marcówki, gdzie będzie Msza będzie o godz. 8.00

* Osoby, które dawno nie były do spowiedzi zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty zarówno przed uroczystością czwartkową, czy też odpustową.

3. W Oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, Msze wieczorne z psalmami nieszpornymi, nabożeństwem czerwcowym i procesją rozpoczynać się będą o godz. 17.30.

4. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Uroczystej sumie o godz. 11.30 będzie przewodniczył nasz rodak ks. Infułat Bronisław Fidelus obchodzący 60-lecie święceń kapłańskich. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Marek Wcisło – pełniący posługę duszpasterską w parafii św. brata Alberta w Krakowie.

5. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie zamiarów zapraszania muzyków czy osób śpiewających, dekorujących świątynię podczas uroczystości religijnych typu śluby, pogrzeby itp.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy użyczyli gościny zdążającym do sanktuarium w Kalwarii pielgrzymom.

7. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy. Siostry i Rodzina bł. Edmunda zachęcają do zapisów. Wyjazd w sobotę, 25 czerwca o 7.30. Koszt 60 zł.

8. Wśród czasopism katolickich Gość Niedzielny wydał dodatek poświęcony Eucharystii.