Uroczystość Wniebowstąpienia- 12.05.2024

1.Dziś:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „7” a w przyszłą niedzielę z „8”.

* o11.30 Msza rocznicowa I Komunii. Dziękujmy Rodzicom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz dar ofiarny.

* o 16.00 Msza św. z nab. majowym przy kaplicy na Sosnówce;

*o 17.30 – nabożeństwo majowe w kościele

  1. Przypominamy o pielęgnowaniu pobożności maryjnej w uczęszczaniu na nabożeństwa majowe; prosimy rodziców by zachęcali dzieci, szczególnie komunijne, rocznicowe czy też kandydaci do bierzmowania.
  2. W kalendarzu liturgicznym:

*jutro Matki Bożej Fatimskiej; Mszą o 18.00 rozpoczniemy serię nabożeństw fatimskich, które w tym roku poprowadzi o. Tytus z Koszarawy /franciszkanin/; zgodnie z przyjętym planem prosimy o przygotowanie jutrzejszego nabożeństwa mieszkańców Marcówki oraz Zarębek Skawieckich i Marcowskich; litanie loretańską umieścimy w środku nabożeństwa a nie przed Mszą.

* we wtorek święto św. Macieja, apostoła

* w czwartek święto św. Andrzeja Boboli; prezbitera, męczennika i głównego patrona Polski; adoracja od 17.00.

  1. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; w związku z tym chcemy zaprosić do przygotowania przed Zielonymi Świętami przez uczestnictwo w różnych nabożeństwach:

*  16 maja  majówka przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich o 19.00

* w piątek Droga Światła; rozpoczęcie Mszą św. i litanią w kaplicy w Marcówce o 19.00; wyjście ok. 19.30 w stronę kościoła do Zembrzyc. Zachęcamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i rodziców; zabierzmy z sobą latarki. Potrzebne będą osoby do niesienia nagłośnienia.

* w sobotę po Mszy wieczornej adoracja a o godz. 20.00 akatyst; wraz z grupą wokalną poprowadzi go ks. Michał Soczyński.

* w samą uroczystość na Mszy o 11.30 będzie I Komunia. Osoby niezwiązane z uroczystością proszone są o bycie na Mszy o innych porach.

  1. Zapraszamy do zapisu osoby chętne na wyjazd do katedry wawelskiej na święcenia ks. diakona Artura, w sobotę, 25 maja.
  2. Planowana jest dwudniowa pielgrzymka (8/9 czerwca sob/niedz.) do sanktuariów: św. Jana w Dukli, św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz muzeum upamiętniające bł. Rodzinę Ulmów w Markowej. Koszt z noclegiem, transportem, obiadokolacją, śniadaniem i obiadem w niedzielne popołudnie oraz wstępem do muzeum i skansenu w Markowej to 370 zł od osoby; emeryci 350 zł a dzieci 340 zł.
  3. W Mszach zbiorowych, nowennowych w środy wprowadzone zostały zmiany co do listy osób zmarłych; proszę upewnić się kiedy są zmarli z danej rodziny..
  4. We wtorek w późnych godzinach popołudniowych będzie koszona trawa na parkingu przy ul. Kolejowej. Prosimy o usunięcie samochodów.
  5. Z myślą o Urocz. Bożego Ciała powstał projekt utworzenia dywanu kwiatowego przez środek kościoła. Tradycja ta jest promowana przez fundację organizującą Orszak Trzech Króli; w związku z tym potrzebne będą płatki z kwiatów: róży, piwonii, kaliny, jaśminu. O ich dostarczenie prosimy we wtorek, 28 maja wieczorem po Mszy do kościoła; na stronie parafii można zobaczyć zdjęcia z podobnych projektów z innych kościołów.

 

Proszono o głoszenie:

Pani Monika Porębska z Marcówki wraz z najbliższymi wyraża podziękowanie za różnego rodzaju wsparcie, jakiego doświadczyła w ostatnich tygodniach; 16 czerwca o 10.15 w Marcówce będzie Msza św. w int. wszystkich ofiarodawców i osób życzliwych.