Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

  1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie lub recytację hymnu O, Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra okres zwykły roku liturgicznego.

*różaniec  odmawiają Panie z Róży  „8” w przyszłą niedzielę „9”.

*dzisiejszą uroczystością komunijną rozpoczynamy Biały Tydzień; od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. a ta tradycyjnie o godz. 18.00

*Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za liczne prace przy kościele w związku z uroczystością oraz za dar ołtarza.

  1. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Święto Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze z kazaniem o 7.00, 9.00 i 18.00. W Marcówce o 16.30.

* w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; adoracja w tym dniu po Mszy i majówce – do 19.30.

  1. W piątek majówka w plenerze przy figurce Matki Bożej na Ispach – o 19.00
  2. W dniach 1/2 czerwca będzie w naszej parafii na noclegu grupa pielgrzymów z Cięciny. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę:

* uroczystość Trójcy Przenajświętszej zamykająca czas na spowiedź i Komunię wielkanocną.

* o 9.00 Msza św. w int.  srebrnych i złotych jubilatów.

* na Mszy o 11.30 za tydzień śpiew Dzieci z Mamami z okazji zbliżających się ich świąt. Próba godzinę wcześniej w salkach o 10.30. Papież ustanowił dni 25/26 maja I Światowym Dniem Dziecka.

  1. Przypominamy o potrzebie sięgania po prasę religijną; Obok nowych tygodników dodatek do Gościa Niedzielnego oraz dla młodszych dzieci Staś. Uczniom zalecamy zabieranie kartki z Ewangelią i łamigłówką – Ziarno– jest obok ołtarz Jezusa Miłosiernego.
  2. W najbliższą sobotę na Mszy o godz. 10.00, w katedrze wawelskiej, święcenia kapłańskie przyjmie ks. diakon Artur; do tego wydarzenia będzie przygotowywał się wraz z kolegami rocznikowymi przez rekolekcje w Ośrodku Totus Tuus; wspierajmy ich naszymi modlitwami. W gablotce są ich nazwiska. Jest możliwość wyjazdu na wspomniane święcenia; zapisy w zakrystii.
  3. Ponawiamy zaproszenie co do udziału w pielgrzymce do miejsc związanych ze św. Janem z Dukli, ze św. Andrzejem Bobolą i oraz do Markowej; szczegóły w gablotce oraz na stronie parafii. Celem potwierdzenia rezerwacji dobrze byłoby do 26 maja znać listę chętnych.
  4. Co do zbliżającego się Święta Bożego Ciała, przygotowanie poszczególnych ołtarzy powierzamy następującym ulicom:

I ołtarz: mieszkańcy Rynku, ul. Krakowskiej

II ołtarz: mieszkańcy ul. Kobyłeckiego i Za Garbarnią

III ołtarz: mieszkańcy Zamłynia i Nowego Osiedla

IV ołtarz: mieszkańcy Zarębek i ul. Cmentarnej

Jednocześnie, uwzględniając głosy niektórych opinii wracamy w tym roku do starego układu ołtarzy i związanej z nimi trasy.

  1. W gablotce i na stronie parafii widnieje do przeczytania stanowisko Episkopatu Polski odnośnie prawnej ochrony życia.