V niedziela W. Postu

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które w naszej wspólnocie głosi ks. Grzegorz Godawa. Wspierajmy go modlitwą oraz uważnym słuchaniem.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę Szóstej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym księdza Rekolekcjonisty

2. Program rekolekcji jest dostępny w internecie, w gablotce i jest do zabrania z półki za ławkami i z przedsionka. Codziennie módlmy się tekstem modlitwy u dołu strony planu rekolekcji. Ważniejsze informacje:

*zmieniona została pora Mszy w poniedziałek, wtorek i środę; będą o 7.00 rano i 18.30.

W Marcówce o 17.00.

* w poniedziałek o 9.00 Msza dla chorych, samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla potrzebujących; spowiedź wcześniej od 8.30

*jutro po Mszy wieczornej konferencja dla małżeństw a we wtorek i środę dla młodzieży

*wtorek jest dniem spowiedzi; rano od 6.30 do 8.00. Po południu od 16.00 do 19.30 z przerwami podanymi w programie rekolekcji. Dla młodych i dłużej pracujących okazja do spowiedzi po 20.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski.

*w środę zakończenie rekolekcji; wtedy na każdej Mszy św, będzie zbierana składka. Spowiedź w Marcówce od 16.15 w środę.

* uczniowie uczestniczą w porach ustalonych z Dyrekcją Szkół. Spowiedź dla nich też jest wtedy przewidziana.

3.W środę o 17.30 spotkanie w salce osób udających się na pielgrzymkę do Budapesztu.

4. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych i paschalików wspierając Caritas.

5. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli. Zapraszamy ze świecami. Przed Mszą z kolei nabożeństwo za wstawiennictwem Ojca Pio. Intencje można składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

6. W sobotę, 9 kwietnia od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii; w Marcówce zapisy w zakrystii.

7.Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym konkurs na najbardziej okazałą palmę.

8.Poszukujemy osoby chętnej do posługi kościelnego w kaplicy w Marcówce; głównie chodzi o otwieranie świątyni i przygotowanie w zakrystii podczas Mszy w niedzielę i raz w tygodniu.

Proszono by ogłosić:

1. Dyrekcja Zespołu Szkół w Zembrzycach informuje, że od 4 do 11 kwietnia trwają zapisy do klasy I. Karty zapisu można odebrać w przedszkolu bądź pobrać ze strony internetowej Szkoły.

2. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ZS w Zembrzycach serdecznie zapraszają na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 przed kościołem parafialnym w Zembrzycach. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne, produkty cukiernicze własnego wypieku.