V Niedziela W. Postu

1. Dziś V Niedziela W. Postu; starym zwyczajem zasłaniamy krzyże chcąc pobudzić naszą czujność w oczekiwaniu na tajemnice paschalne. Kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. dr Paweł Gabara; jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas w imieniu Pana Boga słowo.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Ósmej a w przyszłą niedzielę Dziewiątej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00. [Kołu Gospodyń Mioduszyna dziękujemy za śpiew pieśni pasyjnych.

* godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym księdza Rekolekcjonisty

2.Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Są za ławkami albo przed kościołem u młodzieży ze Szkolnego koła Caritas.

3. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli.

4. W sobotę, 1 kwietnia od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii; w Marcówce zapisy w zakrystii.

* wieczorem po Mszy nabożeństwo z racji I soboty, w tym na początku różaniec w intencji Ojczyzny.

5.Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym konkurs na najbardziej okazałą palmę.

* o 21.00 natomiast w kościele Wieczór upamiętniający rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – koncert grupy Pokolenie pt. Papież pokoju; podobne upamiętnienie postaci Ojca Świętego będzie miało miejsce w Wadowicach i centralne w diecezji pod Oknem Papieskim [odczytać zaproszenie].

6. Z prasy religijnej godny uwagi dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony Męce Pańskiej. Jego cena – 14 zł. Ponadto nowy nr miesięcznika dla dzieci Staś.

Proszono by ogłosić:

1. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ZS w Zembrzycach serdecznie zapraszają na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 przed kościołem. Będzie można nabyć pyszne wypieki wykonane przez Rodziców.