V niedziela wielkanocna

1.Dziś V niedziela wielkanocna:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „5” a w przyszłą niedzielę z „6”.

*o 17.30 – nieszpory

  1. We wtorek, 30 kwietnia uroczyste rozpoczęcie nabożeństw majowych bezpośrednio po Mszy wieczornej; pierwszą majówkę połączymy z procesją wokół kościoła. Obok niosących feretrony, asysty bardzo prosimy o mobilizację dzieci by stworzyły orszak maryjny niosąc w dłoniach polne kwiaty, które potem złożą w kościele.

* w kolejne dni maja nabożeństwa majowe będą o 17.30;

3.W czwartek Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o jej wyeksponowaniu przy  domach.

  1. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

* w środę wspomnienie św. Józefa Robotnika; od 1 maja Msze w dni powszednie o godz. 6.30; tak będzie do końca września.

*w czwartek św. Atanazego; adoracje czwartkowe w maju będą o 17.00.

* w piątek, 3 maja, Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym połączone z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich; w tym dniu nie obowiązuje post z racji uroczystości.

* w sobotę wspomnienie św. Floriana męczennika:

– po Mszy porannej o 6.30 nabożeństwo z racji I soboty.

– Wszystkim Strażakom składamy podziękowania za ich służbę – także przy uroczystościach kościelnych. Życzymy radości ze służby, która wnosi pomoc i bezpieczeństwo dla innych. Msza św. w int. Strażaków w sobotę o godz. 18.00

5.Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii; wizyta będzie w sobotę, 4 maja od 8.00.

  1. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Marcówce o 10.15. Dzieci wraz z rodzicami proszone są o przybycie 10 minut wcześniej i zajęcie miejsc przed kaplicą. Z racji, że jest mniej księży w parafii nie będzie dodatkowej Mszy o 9.00. Zapraszamy osoby niezwiązane z uroczystością do Zembrzyc.
  2. Nawiązując do tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach w nadchodzącym miesiącu stworzymy kilka okazji zapraszając w umówione miejsce. Plan plenerowych majówek jest następujący:

– 3 maja przy kapliczce przy posesji p. Doroty Siemion – 16.00

– 12 maja w kaplicy na Sosnówce połączona z Mszą świętą – 16.00

– 16 maja  przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich o 19.00

– 24 maja w piątek przy figurce Matki Bożej na Ispach o 19.00

  1. Przypominamy o czasopismach religijnych w tym o nowym numerze Małego Gościa Niedzielnego oraz dodatku do Gościa Niedzielnego poświęconego Maryi.
  2. Wyjazd na Słowację w środę o 6.15; lista jest już zamknięta.
  3. Przed I piątkiem spowiadamy przed każdą Mszą; ponadto w czwartek:

– w Marcówce o 15.45 naboż. pokutne dla dzieci z kl. 3 oraz spowiedź dla nich i pozostałych o 16.00;

– Zembrzycach spowiedź od 17.15

  1. Jest propozycja wzięcia udziału w pielgrzymce Medjugorje organizowanej w parafii Skawica. Program jest dostępny w internecie na stronie parafii, w gablotce. Termin to 3-12 września; kwota 3050 zł i 180 euro. Osoby zainteresowane niech podejdą do ks. Proboszcza.
  2. Za tydzień w niedzielę na Eucharystię o 11.30 zapraszamy maturzystów; będziemy prosić dla nich o potrzebne łaski na czas egzaminów i dobry wybór drogi życiowej.