V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

  1. Dziś V Niedziela W. Postu; starym zwyczajem zasłaniamy krzyże chcąc pobudzić naszą czujność w oczekiwaniu na tajemnice paschalne. Kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Wojciech Węgrzyniak; jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas w imieniu Pana Boga słowo.

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „11”  a w przyszłą niedzielę „12”.

*po Mszy św.  o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza rekolekcjonisty o godz. 15.00

* Panu Zbigniewowi Organiście składamy najlepsze życzenia imieninowe prosząc w modlitwie o zdrowie i wiele łask Bożych w w prowadzeniu muzyki kościelnej jak i w osobistym życiu.

  1. We wtorek uroczystość św. Józefa. Wieczorna Msza będzie odprawiana przy bocznym ołtarzu, gdzie widniej wizerunek Świętego.
  2. W najbliższy piątek  Droga Krzyżowa– po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli. Mapka jest do wglądu na stronie parafii. W Marcówce po Mszy ok. 16.00
  3. W tym tygodniu świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W piątek od 8.30 w Marcówce a w sobotę od 8.30 w Zembrzycach. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii;
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja  o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym będzie prezentacja palm i symboliczne upominki.

* na Gorzkich Żalach w N. Palmową będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu

6.Ponawiamy apel o zapisy na adorację indywidualną po północy z W. Piątku na W. Sobotę. Od nich uzależniamy decyzję o całonocnej adoracji. Na obecną chwilę jest tylko 12 % zajętych terminów.

7.Wyjazd na Misterium do Cieszyna we wtorek, 19 marca o 14.40 spod kościoła.

Za tydzień w niedzielę o 14.40 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej; intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu św. Józefa.

  1. Skorzystajmy z nowych numerów prasy religijnej.

 

Proszono by ogłosić:

Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zembrzycach  zaprasza na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 i 11.30 przed kościołem. Będzie można nabyć pyszne wypieki i ozdoby wielkanocne.

Warszat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas kieruje ofertę do osób z orzeczeniem o  niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do złożenia podania potrzebne jest w orzeczeniu wskazanie do terapii. Do placówki zlokalizowanej w Dworku mogą uczęszczać osoby od 16 r. życia. W Warsztatach prowadzona jest szeroko pojęta terapia jak i wsparcie psychologiczne.

W dniu 21 marca, w czwartek, będzie walne zebranie sprawozdawcze Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce. Członkowie Spółki zaproszeni są do siedziby przy Rynku. Termin pierwszy o 15.00; drugi o 15.30