VI niedziela wielkanocna-14.05.23

1. Dziś uroczystość I Komunii w naszej parafii na Mszy o godz. 11.30. W Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku ulega zmianie kolejność odprawiania wieczorem: o 17.30 Msza św. i bezpośrednio po niej nabożeństwo majowe. To szczególnie ważne dla osób, które w tym tygodniu mają zamówione Msze święte

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje. W związku z tym po Mszy i nabożeństwie majowym nastąpi procesja wokół kościoła z zakończeniem przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji będziemy modlić się fragmentami Litanii do Wszystkich Świętych.

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „3”a w przyszłą niedzielę „4”

3. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

* o 11.30 rocznica I Komunii; spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek o 16.00; następnie próba liturgiczna dla dzieci i konferencja w salce katechetycznej dla rodziców

* o 15.00 Msza św. i śpiew litanii przy kaplicy w Marcówce na Sosnówce. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nabożeństwo fatimskie; szczególnie mieszkańcom ulic: Rynek, Kolejowa i Za Skawą – za dekorację i złożoną ofiarę. Wszystkim także tworzącym procesję.

5. We wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski

6. Co do wyjazdu na Jasną Górę – obecnie tworzona jest lista na drugi autokar. Wyjazd w piątek, 26 maja o 15.30 Koszt – 50 zł. Zachęcajmy znajomych by wykorzystane były wszystkie miejsca.

7. Przypominamy, że srebrne i złote jubileusze małżeństwa planowane są na 28 maja o godz. 11.30. W księgach parafialnych w roku 1973 sakrament małżeństwa zawarło 28 par a w 1998 r – 17. Prosimy zainteresowanych o zgłoszenie udziału w tej uroczystości.

8. Serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci komunijnych za staranne wysprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz koszenie trawy i wiele prac porządkowych.

9. W najbliższą sobotę o 16.00 chcemy litanię loretańską wyśpiewać w plenerze przy figurce, na posesji p. Doroty Siemion.

Proszono, by ogłosić:

Wójt Gminy Zembrzyce informuje o możliwości zakupu ekogroszku od Gminy Zembrzyce bez limitu ton. Wnioski można składać w terminie do 30 czerwca 2023 w urzędzie Gminy. Węgiel będzie sprzedawany według kolejności zgłoszeń do wyczerpania zapasów.