VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024

1.Dziś VI niedziela wielkanocna:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „6” a w przyszłą niedzielę z „7”.

*o 17.30 – nabożeństwo majowe

  1. W Marcówce o 10.15 I Komunia rozpoczynająca Biały Tydzień, podczas którego Msze będą od poniedziałku do piątku; o 16.30 będzie śpiewana Litania a potem Msza święta.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje. W związku z tym po Mszy wieczornej nastąpi procesja wokół kościoła z zakończeniem przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji będziemy modlić się fragmentami Litanii do Wszystkich Świętych.
  3. Jutro święto Apostołów: Filipa i Jakuba;

*w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika- głównego patrona Polski i Archidiecezji.

  1. W niedzielę 12 maja – rocznica I Komunii św.; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w Marcówce w piątek o 16.00/o 15.40 próba czytania tekstów dla dzieci/

* w Zembrzycach próba o 17.00 a po niej spowiedź. Po Mszy wieczornej konferencja dla Rodziców dzieci rocznicowych z obu miejscowości w kościele.

  1. W sobotę 25 maja święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu przyjmie ks. dk Artur; jest możliwość wyjazdu autokarem o 8.00. Zapisy z kwotą 35 zł w zakrystii. Prymicje w naszym kościele ks. Artur będzie miał 2 czerwca o 11.30.
  2. W niedzielę 26 maja: Jubileusz 25 i 50 – lecia małżeństw na Mszy św. o godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie par chcących wziąć udział w uroczystości.
  3. Planowana jest dwudniowa pielgrzymka (8/9 czerwca sob/niedz.) do sanktuariów: św. Jana w Dukli, św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz muzeum upamiętniające bł. Rodzinę Ulmów w Markowej. Koszt, program i zapisy będą podane za w ciągu tygodnia.
  4. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
  5. O przygotowanie najbliższego nabożeństwa fatimskiego proszone są: Marcówka oraz Zarębki Marcowskie i Skawieckie; grafik całości w gablocie i na stronie parafii.