VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

  1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „6” a w przyszłą niedzielę z „7”.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

14.00 – Różaniec w intencji trzeźwości

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – nieszpory z krótkim kazaniem o Najświętszym Sakramencie

Obecność poszczególnych rejonów zaproponowana  wg załączonego w gablocie porządku.

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła; uzbierano kwota to 6 818 zł 73 gr, 1 euro i 200 forintów.

Dziękujemy wszystkim przygotowującym Parafialny Dzień Chorych, szczególnie Siostrom i Rodzinie bo. Edmunda. Podobnie  wszystkim pomagającym zorganizować wczorajszą dyskotekę parafialną; także za udostępnienie miejsca w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.

  1. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.
  2. W tym tygodniu – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. W Marcówce o godz. 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Z polecenia Metropolity Krakowskiego  w Środę Popielcową będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

  1. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia, pokuty i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15 a 16 lutego, 1 i 15 marca o 19.00.  Ponadto w niedziele po Mszy o 9.00. W Marcówce w okresie Wielkiego Postu  Msze św.  w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej.  Prowadzenie powierzamy poszczególnym rejonom miejscowości.

  1. Od czwartku po Popielcu w sposób pilotażowy przeniesiona zostaje godzina porannej Mszy na godz. 7.00. Okres próbny potrwa do końca kwietnia.
  2. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także nowe numery czasopism dla dzieci.