VII niedziela zwykła- 19.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

14.00 – Różaniec w intencji trzeźwości

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory o Najświętszym Sakramencie

*15.45 – zakończenie Nabożeństwa 40 godzinnego.

Obecność poszczególnych rejonów zaproponowana wg załączonego w gablocie porządku.

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15

2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o ofiarach Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W zaokrągleniu, z całej parafii kwota wyniosła 4800 zł. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Akcja Paczka dla Ukrainy przyniosła owoc w postaci 19 wypełnionych kartonów dając „ok. 300 kg dobroci”; serdeczne podziękowania wszystkim angażującym się w to dzieło.

4. Podobne słowa uznania dla organizatorów i darczyńców za przeprowadzaną w obydwu szkołach akcję Pączek dla Afryki.

5. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.

6. 26 lutego – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem /w nieco zmienionym porządku/ będą o godz. 6.30,15.15 i 18.00. W Marcówce o godz. 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia, pokuty i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Ponadto 3, 17 i 24 marca o 19.00; w niedziele po Mszy o 9.00. W najbliższy piątek będziemy modlić się od łaskę sprawiedliwego pokoju w 1. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie.

W Marcówce w okresie Wielkiego Postu Msze św. w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej. Prowadzenie powierzamy poszczególnym rejonom wywieszonym w gablotce.

8.Na Mszę o 17.00 w najbliższy piątek zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Eucharystii w kościele spotkanie.

9. Za tydzień w niedzielę poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

10. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także nowe numery czasopism dla dla dzieci.