Wielkanoc – 09.04.2023

Drodzy Parafianie i Goście,

1. Przyjmijcie życzenia, w których wyrażamy troskę o Wasze życie duchowe; niech Tajemnica Zmartwychwstania umocni was w modlitwie, wierze; ociepli klimat tam, gdzie jest zmrożony obojętnością czy uprzedzeniami; czas świąteczny niech pozwoli doświadczyć radosnych spotkań w gronie rodzinnym i znajomych; w te życzenia wpisujemy też modlitwę w Waszej intencji. Welkanocne życzenia przekazuje nam także Arcybiskup – Metropolita Marek Jędraszewski:

* Dziś :

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą z Jedenastej

*uroczyste nieszpory zamykające Triduum Paschalne połączone z kolejnym Dniem Nowenny do Bożego Miłosierdzia o 17.15

2. Tajemnicę zmartwychwstania celebrujmy szczególnie przez pierwsze Osiem dni tworzące tzw. Oktawę. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach. Także na kolejne dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie przed wieczorną Mszą.

* z racji Oktawy wielkanocnej w piątek najbliższy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Jutro Poniedziałek wielkanocny; Msze św. w porządku niedzielnym; przypominamy, że wieczorne Msze są o 18.00. Składka jutrzejsza uwzględnia potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za hojne serca wyrażone poprzez ofiary składane w czasie Mszy, Gorzkich Żalach czy przy Krzyżu.

3. Młodzieży bierzmowanej niedawno przypominamy o zapisach na Warsztaty duchowe. Zapisów z wpłatą 250 zł oraz zgodą Rodziców można dokonywać w zakrystii, szkole lub kancelarii.

4. Główne uroczystości z okazji Święta Miłosierdzia za tydzień w Krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do

godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Nade wszystko dbającym o piękno liturgii Asyście liturgicznej, Zespołowi Wokalnemu, Panu Organiście. Siostrze Nikodemie za trud przygotowania dekoracji by uczcić Chrystusa cierpiącego i zmartwychwstałego. Także osobom świeckim, które zaangażowały się w pomoc ofiarując swój czas, pomoc, własne dodatki do dekoracji. Ponadto za prowadzenie czuwań wyrażamy wdzięczność członkom Grupy Modlitewnej św. O. Pio i Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół w Zembrzycach Młodzieży z Grupy Apostolskiej

Wyjątkowe zasługi ma Ochotnicza Straż Pożarna, która przez swych reprezentantów trzymała wartę przy Grobie Bożym łącznie z zastępem młodzieży żeńskiej. Ponadto uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej, niosącym feretrony; Orkiestrze RYTM grającej na procesji rezurekcyjnej w Zembrzycach i Marcówce. Bóg zapłać!