Wniebowstąpienie-21 maja 2023

1. Dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „4” w przyszłą niedzielę „5”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

*O 15.00 przy kaplicy na Sosnówce Msza święta i nabożeństwo majowe o ile nie będzie deszczu

*nabożeństwo majowe w kościele o 17.30 i wciągu tygodnia również

2. Jutro rozpoczęcie modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w ramach nabożeństw majowych

3. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Rity z Casci

*w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

* w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W najbliższą środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

5. Wyjazd do Częstochowy w piątek. Jeden z autokarów podjedzie do Marcówki o 15.20. Pozostali uczestnicy czekają w Zembrzycach o 15.25. Aby uniknąć nieporozumień w gablocie i na stronie parafii jest lista jadących przyporządkowanych do poszczególnych autokarów oraz w którym miejscu mają czekać. W programie Msza św. o 19.30 (można skorzystać z transmisji Jasnogórskiego sanktuarium) oraz udział w Apelu o 21.00.

6. Wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się ich Święta życzymy pogody ducha, wdzięczności od najbliższych, zdrowia i niegasnącej wiary. Zmarłe matki polecamy miłosierdziu Bożemu.

7. Ministranci i lektorzy z Zembrzyc i Marcówki zaproszeni są w czwartek, 25 maja o 17.00 na spotkanie z klerykami Roku propedeutycznego. W programie Msza św. w ich wewnętrznej kaplicy, zwiedzaniem budynku, rozmowy przy ognisku. W parafii adoracja o 17.00.

8. W piątek najbliższy piątek zaległe nabożeństwo do Ojca Pio. Do skrzynki w Kaplicy garbarskiej można składać intencje odczytywane podczas nabożeństwa.

9. W Ośrodku Totus Tuus od dziś do piątku przeżywać będą rekolekcje diakoni, którzy w sobotę w katedrze na Wawelu przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy ich codzienną modlitwą.

10. W sobotę, czyli w Wigilię Zielonych Świąt zapraszamy na czuwanie:

– o 16.00 litania loretańska śpiewana przy kapliczce na Zarębkach Skawieckich znajdującej się przy drodze osiedlowej

– o 18.00 Msza święta; następnie ok. 18.45 adoracja ze śpiewem i litanią do Matki Bożej. O 19.30 Akatyst do Ducha Świętego zakończony błogosławieństwem. Następnie ok 20.15 Droga światła polegająca na rozważaniu w drodze 14 stacji paschalnych prowadzących do Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w tutejszym kościele i przejście do Marcówki drogą przez Zarębki Marcowskie. Będą przygotowane rozważania i czekamy na chętnych do czytania; zabierzmy też latarki. Niesionym symbolem będzie paschał stąd będzie potrzeba wymieniania osób niosących go; podobna posługa dotyczy także niesienia tub. Kto będzie uczestniczył tylko w Drodze Światła może otrzymać Komunię św. na zakończenie.

11. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę jubileusz srebrnych i złotych godów małżeńskich. Na zgłoszenia jubilatów czekamy do wtorku.

12. Piesi pielgrzymi z Cięciny jak co roku będą u nas liczyć na nocleg. Planowane przybycie z soboty na niedzielę 3/4 czerwca. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.