X niedziela zwykła-11.06.2023

1. Dziś nieszpory o Najświętszym Sakramencie, nabożeństwo czerwcowe i procesja o 17.15

2. Codzienna Msza wieczorna, nabożeństwo i procesja w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 18.00. Zapraszamy do pielęgnowania pobożności eucharystycznej.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro dowolne wspomnienie bł. ks. Piotra Dańkowskiego z Jordanowa

*we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; to także Dzień fatimski. Rozpocznie się Mszą z kazaniem o 18.00. Prosimy o przygotowanie mieszkańców z ulic: Kobyłeckiego i Za Garbarnią, Nowe Osiedle oraz Zamłynie. W tym dniu procesja będzie po różańcu więc ok. 19.30.

* w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika

* w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Marcówce Msza połączona z procesją wokół kaplicy o godz. 17.00

* w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; odpust w parafii Hucisko.

4. Prosimy osoby chętne do deklarowania się odnośnie uczestnictwa w pielgrzymce śladami s. Faustyny na terenach wokół Łodzi. W przypadku Busa koszty wzrosną z 280 na 340 zł.

5. Chętnych na pieszą pielgrzymkę z Jasnej Górki w Ślemieniu na Jasną Górę w dniach od 4 do 11 sierpnia zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie. Zapisów on-line można już dokonywać na stronie www.ppk8.pl. Tradycyjne zapisy od 31 lipca do 3 sierpnia w parafii Sucha Beskidzka. Odpowiedzialnym jest ks. Sebastian Kozyra.

6. Dziś do nabycia z prasy religijnej nowy dodatek do Niedzieli: My, Naród. Ulotki o nowym kwartalniku na stoliku w przedsionku.

7. Za tydzień w niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona parafii. Kazania na Mszach będzie głosił ks. Łukasz Ślusarczyk- zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej, związany także z duszpasterstwem chorych i niepełnosprawnych ośrodka Caritas w Zembrzycach; na Mszę o 11.30 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, asystę, niosących feretrony. Podczas uroczystej sumy ks. Proboszcz będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa, którego rocznica przyjęcia święceń minęła 6 czerwca.

8. Przypominamy, że obszar cmentarza jest monitorowany i z nagrań można dostrzec kto przywozi i wrzuca do kontenerów odpadki niezwiązane z miejscem np. zepsutą żywność.

9. W kaplicy w Marcówce zainstalowano na próbę kolumny celem przekonania się czy poprawią jakość gry instrumentu. Prosimy o spostrzeżenia na ten temat.

Proszono o ogłoszenie:

Szkoła muzyczna w Suchej B. poleca swoją ofertę dla dzieci chcących kształcić grę i śpiew.