XI niedziela zwykła- 16 czerwca 2024

  1. Dziś:

*różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „12” a w przyszłą niedzielę z „1”.

* o 16.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii

*nabożeństwo czerwcowe o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

  1. Dziękujemy przygotowującym w minionym tygodniu nabożeństwo fatimskie i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Cmentarnej, Za kościołem oraz Krakowskiej
  2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego; składamy najlepsze życzenia tworzącym środowisko obydwu Ośrodków Caritas w naszej miejscowości i polecamy ich opiece Patrona.

* w czwartek dowolne wspomnienie kapłana z naszej archidiecezji ks. Władysława Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu; adoracja po nabożeństwie wieczornym do 19.30. Zwyczaj obecności na adoracji cotygodniowej niech będzie trwałym owocem zakończonego wczoraj Kongresu eucharystycznego.

* w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* za tydzień uroczystość odpustowa naszej parafii ku czci  św. Jana Chrzciciela; kazania okolicznościowe wygłosi ks. neoprezbiter – Artur; podczas sumy o 11.30 wyrazimy życzenia ks. kanonikowi Janowi Kapuście  z racji imienin. Licznym i pobożnym uczestnictwem, piękną procesją wyraźmy naszą cześć dla Pana Boga i Patrona Parafii.

  1. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego oraz dla wszystkich przed odpustem od środy do soboty pół godziny przed Mszą świętą wieczorną; do uzyskania łaski odpustowej potrzebna jest łaska uświecająca.
  2. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00 w Zembrzycach i 9.00 w kaplicy w Marcówce. Zapraszamy na nie także Grona Pedagogiczne, rodziców, dziadków.
  3. Są nowe tygodniki dla dorosłych i miesięczniki dla dzieci, czyli Mały Gość Niedzielny i Staś.

*ponadto jest do nabycia tomik poezji religijnej o tematyce eucharystycznej autorstwa ks. proboszcza z Lachowic – Wiesława Ryżki. Książki są do nabycia za ławkami w cenie 20 zł.

7.Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-11 sierpnia; zapisy w par. Sucha Beskidzka. Dla dorosłych koszt udziału 100 zł; dla dzieci i młodzieży w w wieku szkolnym – 50 zł; Najlepiej przez formularz internetowy, którego link jest obok: zapisy-wsp8 – Piesza Pielgrzymka Krakowska. (diecezja.pl)

Proszono o ogłoszenie:

Warsztat Terapii Zajęciowej z Zembrzyc świętuje 20 lat swojego powstania. W czwartek 20 czerwca o godz.10.00 obchodzi swój Jubileusz na scenie przy boisku sportowym. Serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.