XI Niedziela zwykła – odpust ku czci św. Jana Chrzciciela-18.06.23

1. Dziś przeniesiona na niedzielę uroczystość Patrona parafii św. Jana Chrzciciela. Okolicznościowe słowo Boże głosi ks. Łukasz Ślusarczyk. Uroczysta suma o 11.30.

*różaniec odmawiają Panie z Róży „8” a w przyszłą niedzielę z „9”.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

2. Bóg zapłać za podtrzymywanie pobożności eucharystycznej w czasie Oktawy Bożego Ciała oraz pomoc w tworzeniu spotkania czwartkowego przy plebanii; głównie Rodzinie bł. Edmunda oraz p. Łukaszowi i Januszowi.

2. Dziękujemy przygotowującym w minionym tygodniu nabożeństwo fatimskie i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynia i Nowego Osiedla

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek dowolne wspomnienie kapłana z naszej archidiecezji ks. Władysława Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu.

* w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* w sobotę liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; Msze św. o 6.30 i 18.00. Uroczystość odpustowa w parafii Ślemień.

4. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego w środę i czwartek pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Czwartkowa adoracja po nabożeństwie do 19.30

5. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00 w Zembrzycach i 9.30 w kaplicy w Marcówce.

*z racji przypadającego wtedy Dnia Ojca życzymy wszystkim Tatom by promieniowali ojcostwem Boga; cieszyli się autorytetem małych i dużych dzieci; doświadczali zdrowia. Modlitwą otoczmy także nieżyjących ojców.

6. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami miejsc Siostry Faustyny w okolicach Łodzi. Gorąco zachęcamy. Przejazd z zasadniczym wyżywieniem i noclegiem 340 zł. Wyjazd w niedzielę 25 czerwca o 6.30 sprzed kościoła.

7. W tym roku mija 100 lat naszych organów; instrument co jakiś czas wymaga strojenia, co też wykona w najbliższych dniach firma organmistrzowska z Krakowa.

8. Na stronie naszej parafii pojawił się odnośnik umożliwiający Wirtualny spacer po kościele jak i otoczeniu; także widok z lotu ptaka. Zachęcamy do zaglądnięcia.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 9.00 w Zembrzycach i o 10.15 w Marcówce Msza św. w intencji ks. Jana Kapusty z okazji imienin.

10. Są nowe tygodniki dla dorosłych i miesięczniki dla dzieci, czyli Mały Gość Niedzielny i Staś.

Proszono o ogłoszenie:

Zarząd Spółki Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce serdecznie zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze 22 czerwca w budynku Spółki; termin I: o 15.30; termin II o 16.00