XII niedziela zwykła- 25.06.23

1. Dziś XII niedziela zwykła;

*różaniec odmawiają Panie z Róży 9” w przyszłą niedzielę z 10”.

* nabożeństwo czerwcowe o 17.30. W piątek zakończenie czerwcówek.

2. W kalendarzu liturgicznym:

* w środę wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu

*w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra Pawła. Msze św. o 6.30 i 18.00 i po wieczornej adoracja do 19.30. W Marcówce Msza św. o 17.00

3. W I sobotę nabożeństwo po Mszy porannej. Poprowadzi je Grupa Ojca Pio dodając modlitwy za Jego wstawiennictwem.

4. Od 1 lipca do 26 sierpnia układ Mszy św. w tygodniu ulega wakacyjnej zmianie: w poniedziałki, środy i piątki będą o 18.00; we wtorki, czwartki i soboty o 6.30. O wyjątkach poinformujemy.

5. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy spełnionego wypoczynku. Zadbajmy o dobry poziom spotkań z ludźmi, z przyrodą; pamiętajmy o naszych powinnościach jako osoby wierzące, czyli codziennej modlitwie i świątecznej Mszy.

6. Podczas wakacji planowany jest wyjazd rekreacyjny z elementami religijnymi w Pieniny– we wtorek 18 lipca. Zapisy od przyszłej niedzieli. W programie wyjście na Trzy Korony oraz po drodze grill. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych.

7. Decyzją ordynariusza diecezji abpa Marka Jędraszewskiego doszło do zmian personalnych w naszej parafii; ks. Michał Soczyński po 5 latach posługi zostaje przeniesiony do Tenczynka koło Krzeszowic. Na skutek niedoboru powołań w naszej parafii nie będzie nowego wikariusza lecz od 26 sierpnia odbywał będzie roczną praktykę duszpasterską diakon Artur Salabura. Oficjalne podziękowania wyrazimy ks. Michałowi we wtorek 15 sierpnia w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

*Ponadto ks. Albert Wołkiewicz i ks. Jerzy Pytraczyk zostali posłani do innych zadań kończąc obowiązki związane z prowadzeniem Roku propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Dziękujemy im za wszelkie dobro, jakie wnieśli w życie naszej parafii.

7. Przypominamy o prasie religijnej dostępnej na stoliku za ławkami.