XIV niedziela zwykła – 07.07.2024

  1. Dziś I niedziela miesiąca; przeżywamy wraz z Eucharystią chwilę adoracji.

*różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „3” a w przyszłą niedzielę z „4”.

*nieszpory o godz. 17.30

  1. Przypominamy, że wlipcu i sierpniu jest inny porządek odprawiania Mszy w tygodniu a zarazem przyjmowania w kancelarii; Msze wieczorne są w poniedziałki, środy i piątki; w pozostałe dni rano.

*Spowiedź w czasie wakacji w tygodniu przed Mszą; w niedziele podczas Mszy z wyjątkiem wieczornej- wtedy za życzenie po Mszy świętej.

  1. Intencje na I półrocze 2025 będą przyjmowane od czwartku 1 sierpnia – po Mszy porannej. W przypadku Marcówki  od 1 sierpnia przyjmowane intencje będą na  cały przyszły  rok.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w wakacje w środy po Mszy wieczornej i nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – do 19.30.
  3. W  piątek, po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Ojca Pio; intencje możemy wyrażać osobiście zapisując na karteczkach i umieszczając  w skrzynce w kaplicy garbarskiej.
  4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* dziś po raz pierwszy wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów; z tej okazji o 20.00 Droga Krzyżowa po Rynku w Wadowicach w intencji dzieci – także nienarodzonych; organizatorem jest Ruch Domowego Kościoła.

* w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli

* w czwartek święto św. Benedykta z Nursji; patrona Europy

* w piątek wsp. św. Brunona z Kwerfurtu

*w sobotę wsp. świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

  1. W dniu 11 lipca będzie wycieczka piesza ze Szczyrku na Klimczok; w programie także Msza św. i ognisko. Zapisy w zakrystii; Za udział dzieci do kl. 8 wnoszą opłatę30 zł; pozostali 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca. W związku z ubezpieczeniem, trzeba do jutra najpóźniej podać pesel i adres. Wyjazd o 7.30 /prosimy zadbać o napoje i nakrycie głowy/
  2. Nabywajmy i przyswajajmy sobie prasę religijną.

9.W sobotę nabożeństwo fatimskie prowadzone przez– o. Tytusa z Koszarawy. O przygotowanie prosimy mieszkańców ul. Kobyłeckiego, Za Garbarnią i Nowego Osiedla, za których będzie sprawowana jedna z intencji.