XIX niedziela zwykła – 13.08.2023

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży „4”; w przyszłą niedzielę z „5”.

2. Dziś Mszą świętą o 18.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie w intencji mieszkańców z ulicy Krakowskiej, Cmentarnej i Za kościołem; nie będzie nabożeństwa o 17.30. Zapraszamy także na różaniec i procesję po Eucharystii.

3.Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika. Od 17.30 możliwość spowiedzi. O 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny w 14 dniu miesiąca.

* we wtorek 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To uroczystość o znaczeniu religijnym jak i patriotycznym ponieważ mija 103 rocznica Cudu nad Wisłą. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

*w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

4. W najbliższy piątek przed Mszą wieczorną, ok. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia; o 21.00 tradycyjny Apel Jasnogórski przygotowujący do przeżycia misji parafialnych.

5. Założono odnowione drzwi główne; po niedzieli podobnej obróbce zostaną poddane drzwi boczne; w poniesieniu kosztów tego przedsięwzięcia uwzględniony został dar ołtarza rodziców bierzmowanej w tym roku młodzieży. Bóg zapłać wszystkim składającym na bieżąco ofiary, szczególnie w pierwsze niedziele miesiąca; także na konto parafii. Podziękowania także p. Bogdanowi Korczakowi i Kazimierzowi Kotlarskiemu za wykonanie zastępczych drzwi podczas remontu i inne prace dla parafii.

6. We wtorek na Mszy św. w Marcówce o 10.15 i w kościele o 11.30 będziemy mogli wyrazić podziękowanie ks. Michałowi za pięcioletnią pracę duszpasterską w naszej parafii; w naszym imieniu wyrażą je poszczególne grupy; po Mszy św. każdy będzie mógł indywidualnie podejść do ks. Michała.

7. Adoracja w tygodniu po Mszy św. i nowennie środowej.

8. Za ławkami są wyłożone ulotki z programem misji parafialnych; zabierzmy je niech będą w domach na widocznym miejscu i skłaniają do wzięcia udziału.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego będzie 22 sierpnia na podwórku plebanii. O szczegółach zbiórki mówią ulotki na stoliku w przedsionku.

10. Nabywajmy i czytajmy prasę katolicką.