XV niedziela zwykła – Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej- 16.07.23

1. Dziś odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, któremu przewodniczy ks. Wojciech Kościelniak – misjonarz z Afryki. Po Mszach możemy wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ks. Wojciecha.

*różaniec odmawiają Panie z Róży12” w przyszłą niedzielę z „1”.

* nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.30

2. Dziękujemy wszystkim przygotowującym uroczystość odpustową; s. Nikodemie za dekorację świątyni, wszystkim tworzącym procesję.

3. Podobne podziękowania za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego oraz złożoną ofiarę mieszkańcom z ulic: Koniec, Piła, Za plebanią i Kościelna.

4. W piątek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. Przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Za dwa miesiące rozpoczną się misje w naszej parafii. Formą przygotowującą do tego wydarzenia co tydzień w piątek, począwszy od 21 lipca, będzie o 21.00 nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego połączone z modlitwą i rozważaniami. Postarajmy się brać udział w nim by nabrać przekonania o potrzebie uczestniczenia w misjach i pogłębiania wiary.

6. W niedzielę 23 lipca przypada w kościele III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: Boże Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie. W związku z tym po Mszy o godz. 7.00 i 9.00 (w Marcówce 10.15) będzie okolicznościowa niespodzianka. W przygotowanie akcji włącza się Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, której z całego serca dziękujemy. Osoby starsze, które dawno nie przyjmowały sakramentów będą miały okazję w domu, w I sobotę sierpnia (5.08); ich adresy można zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.

* Z okazji zbliżającego się dnia patrona kierowców – św. Krzysztofa – w najbliższą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Wtedy też będziemy zbierać datki na organizację Miva Polska gromadzącą środki na pojazdy dla misjonarzy;

7. We wtorek o 7.30 wyjazd w Pieniny; w programie wyjście na Trzy Korony, Msza św. u Sióstr Służebniczek w Krościenku oraz grill. Lista uczestników zamknięta. Wpłata będzie zbierana w autokarze.

8. Nabywajmy czasopisma religijne; dla dzieci nowy numer „Stasia”.