XVI niedziela zwykła- 23.07.23

1. Dziś po Mszach o 7.00, 9.00 (w Marcówce po 10.15) niespodzianka dla Osób starszych, z okazji obchodzonego w Kościele III Dnia Dziadków i Osób starszych. Niech Święta Anna i Joachim przymnażają łask w postaci wiary, zdrowia i troski ze strony młodszego pokolenia. Dziękujemy Rodzinie bł. Edmunda i ludziom dobrej woli za przeprowadzenie tego wydarzenia.

2.Dziś także po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Składane wówczas ofiary będą przekazane na konto organizacji Miva Polska pomagającej misjonarzom zdobywać środki transportu. Dbajmy także o bezpieczeństwo na drogach jako uczestnicy ruchu.

3. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „1” a w następną z Róży „2”. Nieszpory o 17.30

4. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie św. Kingi, dziewicy

*we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła

*w środę wspomnienie rodziców Matki Bożej – św. Anny i Joachima. Jest zwyczaj udzielania w tym dniu błogosławieństwa dzieciom dlatego po wieczornej Eucharystii indywidualne błogosławieństwo dla nich; jak co środę adoracja w ciszy po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

* w piątek wspomnienie dowolne św. Szarbela, znanego współcześnie Świętego z Syrii; po Mszy nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje składajmy do skrzynki w Kaplicy garbarskiej

*w sobotę– wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza (przyjaciół Jezusa).

5. W piątek o 21.00 Apel Jasnogórski w ramach nowenny tygodni przed misjami, które będą przeżywane w naszej parafii od 17 do 24 września.

6. Kancelaria w czasie wakacji jest czynna po Mszy w dni powszednie a więc we wtorek, czwartek i sobotę – rano a w pozostałe wieczorem.

7. Intencje na I półrocze 2024 r. będą przyjmowane od wtorku 1 sierpnia – zaraz po Mszy porannej. W Marcówce na cały 2024 r. od niedzieli – 6 sierpnia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Staś.