XVII niedziela zwykła-30.07.23

1. Dziś nieszpory o 17.30 a Różaniec odmawiają Panie z Róży „2”w przyszłą niedzielę „3”.

2.Dziękujemy za składane w ubiegłą niedzielę datki na organizację MIVA- Polska organizującej fundusze na pojazdy dla misjonarzy. Z całej parafii uzbierana została kwota w wysokości 1690 zł.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – założyciela zgromadzenia jezuitów i szkoły duchowości znanej pod nazwą Ćwiczenia ignacjańskie.

* we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Liguori; jak co roku o 17.00 wyciem syren i minutą ciszy, którą można wzbogacić modlitwą szczególne upamiętnienie Godziny W związanej z wybuchem Powstania Warszawskiego.

* w środę przychodząc do kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny z tytułu Porcjunkuli – pod zwykłymi warunkami. Pod tą nazwą kryje się mała kapliczka w Asyżu, dla której św. Franciszek wyprosił u papieża łaskę odpustu, później rozszerzoną na kościół powszechny gdy odwiedzi się kościół parafialny. Uczcimy też w tym dniu Matkę Bożę jako Królową Anielską.

*w piątek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów.

* w niedzielę 6 sierpniaŚwięto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 zamiast w kościele będzie w kaplicy cmentarnej, z racji wezwania Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do licznego udziału a składane ofiary przeznaczone będą na potrzeby cmentarne. Przed Mszą o 17.30 różaniec za zmarłych. W razie deszczu Msza będzie wkościele.

4. Z racji I piątku spowiedź przed Mszami świętymi w ciągu tygodnia a w czwartek od 17.00 do 18.00 połączona z adoracją. W tym tygodniu nie będzie adoracji w środę.

5. W I piątek Msze św. o 6.30, 17.00 (intencja z Marcówki) i 18.00. Z racji malowania kaplicy w Marcówce spowiedź i Msza wyjątkowo w kościele w Zembrzycach. Za utrudnienia przepraszamy. Spowiedź od 16.30.

6.W I sobotę miesiąca czuwanie i modlitwa za ojczyznę po Mszy porannej. Patronuje tym razem modlitwie bł. Stefan kard. Wyszyński.

7. Co do wizyty z sakramentami w domach dla starszych i chorych w tym miesiącu będzie wyjątkowo w sobotę od godz. 8.00. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. Intencje na I półrocze 2024 r. będą przyjmowane od wtorku– po Mszy porannej w kancelarii. W Marcówce od 6 sierpnia.

9. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą w Suchej Beskidzkiej od jutra do czwartku włącznie w godzinach podanych na stronie tejże parafii. Nie będzie możliwości dopisania się na trasie pielgrzymki. Msza św. na rozpoczęcie będzie odprawiona na Jasnej Górce w Ślemieniu, 4 sierpnia o 7.00 ranoZachęcamy do przeżywanie rekolekcji w drodze.

10. Staraniem naszego rodaka ks. infułata Bronisława Fidelusa został odnowiony obraz z XVIII wieku przedstawiający św. Kazimierza. Został umieszczony na ścianie zamykającej nawę boczną po stronie ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy za troskę ks. Infułata o rodzinną parafię wyrażoną w różnych przedsięwzięciach.

11. Jesteśmy w przededniu kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie; zachęcamy do śledzenia transmisji w mediach – informacje na plakacie w gablotce; w naszej świątyni chcemy w najbliższy piątek o 20.00 zaprosić młodych i wszystkich chętnych na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim; w trakcie będzie możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii dla tych, co nie będą wcześniej na Mszy. W skali diecezji Msza św. w łączności ze ŚDM będzie pod krzyżem w Krzeczowie, w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 12.00.