XXI niedziela zwykła – 27.08.23

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „6”, w przyszłą niedzielę z „7”.

* Po Mszach świętych możemy wesprzeć Rodzinę z Wiśniowej troszczącą, które zbiera środki dla niepełnosprawnych, objętych wymagającym leczenie dzieci.

2. Dziękujmy wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas wczorajszej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej a szczególnie: strażakom zabezpieczającym trasę, Służbie Maltańskiej, podejmującym śpiew, niosącym krzyż i nagłośnienie, czytającym rozważania oraz każdemu z obecnych za wytrwałość i świadectwo modlitwy.

3. Od poniedziałku wracamy do porządku odprawiania Mszy św. w dni zwykłe rano i wieczorem.

4. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do 19.30.

5. .Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

* we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii

* w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Pamiętajmy w modlitwie o naszym rodaku ks. infułacie Bronisławie z okazji imienin.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy o skorzystaniu z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św., a w czwartek od godz. 17.00. W Marcówce spowiedź w piątek o 16.15 a msza o 17.00.

7.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii do czwartku.

8. W pierwszą sobotę po Mszy św. porannej adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem w int. Ojczyzny

9. Decyzją ks. Abpa marka Jędraszaszewskiego skierowany został do naszej parafii na roczną posługę ks. diakon Artur Salabura, pochodzący ze Spytkowic koło Chabówki. Jako diakon uczestniczy w sakramencie święceń kapłańskich pierwszego stopnia, na mocy których:

– może odczytywać Ewangelię podczas Eucharystii, głosić kazania i udzielać Komunii.

– udzielać chrztu i błogosławić małżeństwa

– prowadzić obrzędy pogrzebowe wprowadzając kondukt do kościoła czy też na cmentarz

– samodzielnie prowadzić nabożeństwa, także eucharystyczne;

Nie może sprawować sakramentu pokuty, Mszy św. czy też namaszczenia chorych. Wspomagajmy jego osobę modlitwą w ostatnim etapie przed przyjęciem święceń kapłańskich, które zaplanowane są na 25 maja 2024 r.

10. Zadbajmy o systematyczny kontakt z czasopismami religijnymi. Także rodzicom przypominamy o czasopiśmie Staś dla młodszych i Małym Gościu Niedzielnym dla starszych dzieci.