XXII niedziela zwykła – 03.09.2023

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „7”, w przyszłą niedzielę z „8”.

2. Rodzina z Wiśniowej wyraża podziękowania za wsparcie udzielone im w ubiegłą niedzielę; została uzbierana kwota 4296,20 zł. Życzeniem ich było odprawienie Mszy św. dziękczynnej w int. parafian. Będzie w niedzielę 10 września o godz. 9.00.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

* w piątekświęto Narodzenia NMP. Po Mszach poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu

* w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

4. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w poniedziałek Mszą św. o 8.00 w Zembrzycach i o 9.00 w Marcówce.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów z ks. diakonem Arturem w poniedziałek wieczorem. O 18.00 Msza św. i potem zawiązanie wspólnoty w salce.

6. Proponujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz młodzieży szkolnej udział w sobotniej wyprawie na Mioduszynę połączonej z ogniskiem. Początek o 9.30 przed kościołem.

7. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

8. W czwartek adoracja po Mszy św. będzie z miała charakter uwielbienia pieśniami; chcących pośpiewać także zapraszamy.

9. Troszcząc się o śpiew podczas Liturgii w niedziele podczas misji, organizujemy próby śpiewu:

* dla scholki o 10.30 w niedzielę 17 września w salce

* młodzież starsza oraz dorosłe osoby chcące śpiewać zapraszamy na dwie próby: w piątek 15 i 22 września na godz. 20.00;

10. W niedzielę 10 września jest możliwość wzięcia udziału w Dróżkach kalwaryjskich do Matki Bożej, co ostatnio udaremniła pogoda. Początek przy ołtarzu polowym o 14.00. Msza św. i dojazd we własnym zakresie.

11. Przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 12 września Mszą o 18.00. Na spotkaniu po Mszy będą zapisy do dwóch grup oraz rozdanie grafiku spotkań formacyjnych na cały rok; drugie spotkanie będzie w ramach misji 19 września o 20.00; kolejne w październiku. Przygotowaniem objęci są uczniowie obecnych klas siódmych i ósmych obojga naszych miejscowości.

12. W skali kościoła diecezjalnego:

– w tym tygodniu pielgrzymka Archidiecezjalna do Asyżu, do bazyliki św. Franciszka, gdzie w 1253 r. miała miejsce kanonizacja św. Stanisława BM. Uroczysta Msza tamże w piątek.

– w niedzielę, 10 września w Markowej beatyfikacja Rodziny Ulmów – rodziców i kilkorga dzieci w tym jednego nienarodzonego.

Proszono by ogłosić:

W poniedziałek o 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa odbędzie się zebranie dla mieszkańców Gminy a na nim poruszany będzie m.in. temat dotacji do wymiany pieców, paneli, dzierżawy nieużytków rolnych. Szczegóły na plakacie.