XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś XXIII niedziela zwykła;

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „8”, w przyszłą niedzielę z „9”.

*O 14.00 od ołtarza polowego w sanktuarium kalwaryjskim rozpoczęcie Dróżek parafialnych; proszę zadbać o obecność na Mszy św. poza wspomnianym nabożeństwem; dojazd we własnym zakresie.

*nieszpory o 17.30

2. Zbliżają się misje parafialne; prowadził je będzie karmelita z Zawoi – Zakamień o. Mariusz Wójtowicz. Ich temat to: Rodzina szkołą miłości. Módlmy się za siebie, podejmujmy umartwienia w intencji owocnego ich przeżycia. Zaplanujmy czas stosownie do programu załączonego na stronie parafii albo do pobrania w wersji papierowej z kościoła. Młodzieży polecamy pory im dedykowane. Informujemy również, że w dni zwykłe misji terminy Mszy ulegają zmianie; rano będzie o 8.00 a wieczorem o 19.00. Dodatkowo w Marcówce o 17.30. W najbliższy piątek o 21.00 ostatnie nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego w ramach nowenny przed misjami.

3.Przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 12 września Mszą o 18.00. Na spotkaniu po Mszy będą zapisy do dwóch grup oraz rozdanie grafiku spotkań formacyjnych na cały rok; drugie spotkanie będzie w ramach misji 19 września o 20.00; następne od października. Przygotowaniem objęci są uczniowie obecnych klas siódmych i ósmych obojga naszych miejscowości.

4. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

* w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma a także kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przygotowanie go przez mieszkańców Marcówki, Zarębek Skawieckich i Marcowskich. Zapraszamy do modlitwy i procesji. Nowenna bo Matki Bożej tym razem przed Mszą ok. 17.50

* w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

*w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

*w sobotę– wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

5.W piątek o 20.00 w salce spotkanie wstępne a zarazem próba śpiewu na czas misji i nie tylko; młodzież, dorośli proszeni są do takiego wyzwania.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.30. Nakłaniajmy chłopców by chcieli podjąć wysiłek zmierzający do służby przy ołtarzu.

7. W niedzielę za tydzień o 10.30 próba scholki; zapraszamy dziewczęta do udziału a Rodziców o sprzyjanie temu przedsięwzięciu.

8. Za tydzień, 17 września również Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Droga Krzyżowa, o 11.30 uroczysta Msza pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego przy ołtarzu polowym.

9. Przyswajajmy sobie treści z czasopism religijnych; w jubileuszowym numerze z okazji 100 lat Gościa Niedzielnego dodatek o dziś beatyfikowanej rodzinie Ulmów z Markowej.

Proszono by ogłosić:

W niedzielę za tydzień o 15.00 Zebranie wiejskie w pawilonie Centrum Rekreacji w Zembrzycach