XXIII niedziela zwykła

04.09.2022

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej, w przyszłą niedzielę z Czwartej.

W Marcówce Msza św. zamiast środy – w piątek o 17.00

* jutro wspomnienie dowolne św. Matki Teresy z Kalkuty

* w czwartek – święto Narodzenia NMP. Po Mszach poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu

* w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

3. Wyjazd pielgrzymów do Lichenia w najbliższą sobotę. Zbiórka na parkingu obok kościoła o godz. 6.00. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie parafii. Pozostałym parafianom polecamy udział w Pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Droga Krzyżowa ; o 11.30 Msza święta.

4. Wrzesień skłania do wielu inicjatyw duszpasterskich w parafii. Oto niektóre:

17 września, w sobotę,

*próba scholki w salce przy plebanii o godz. 10.00, na którą zapraszamy dziewczęta i chłopców bez względu na wiek.

* po Mszy wieczornej spotkanie (z ks. Proboszczem) w salce dla chcących porozmawiać o bieżących sprawach parafii. To synodalny akcent dla tych, co nie należą do Rady parafialnej, dla której spotkanie będzie 18 września o 19.00.

18 września w dzień Patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki – podczas Mszy o godz. 11.30 rozpocznie się drugi etap przygotowania do bierzmowania, które planowane jest na wiosnę. Zapraszamy młodzież z klas ósmych i pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami. Po Mszy będzie krótka konferencja dla rodziców. Wtedy też scholka włączy się w śpiew i grę podczas liturgii.

24 września – zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd turystyczno-religijny celem wyjścia na Halę Rysiankę w Beskidzie Żywieckim. Zapisy z wpłatą 30 zł w zakrystii lub kancelarii. Młodsze dzieci biorą udział z opiekunami. Wyjazd dedykujemy osobom lubiący chodzić po górach. Wyjazd o 7.30. W przypadku złej pogody wyjazd będzie odwołany.

* 28 września, w środę, pierwsze spotkanie rodziców dzieci z kl. 3. Msza św. o 18.00. potem konferencja dla nich.

5. Przypominamy, że nowenna środowa z racji adoracji przed Mszą wieczorną jest odprawiana ok. 15 minut przed 18.00. W tym miesiącu nabożeństwo do św. Ojca Pio będzie wyjątkowo 23 września w dzień jego liturgicznego wspomnienia.