XXIV niedziela zwykła- 17.09.2023

1. Dziś XXIV niedziela zwykła; w modlitwie pamiętajmy o ojczyźnie w 84 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.

* Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „9”, w przyszłą niedzielę z „10”.

* o 17.20 różaniec w intencji całej parafii o dowartościowanie czasu misji

2. Rozpoczynamy misje parafialne, które prowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz. Ich temat to: Rodzina szkołą miłości. Każdy dzień poświęcony zostanie osobnemu sakramentowi. Program jest do wzięcia z kościoła i widnieje także na stronie parafii.

3.Przypominamy, że w dni zwykłe w tym tygodniu terminy Mszy ulegają zmianie; rano będzie o 8.00 a wieczorem o 19.00 – zgodnie z intencjami przyjętymi odpowiedni na rano i wieczór. Dodatkowo w Marcówce o 17.30.

* ponieważ w środę jest Dzień sakramentu namaszczenia chorych, to prosimy o pomoc w dotarciu osobom starszym, schorowanym na godz. 15.00. Dla pozostających w domu sakramentu namaszczenia udzielimy w sobotę do południa; adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii – do piątku.

* w środę także Nowenna do Matki Bożej ok. 18.50; modlitwa za zmarłych wyrażona zostanie w procesji na cmentarz o godz. 20.00

*W środę na Mszach św. będzie zbierana składka.

*nauka misyjna dla młodzieży zasadniczo występuje trzy razy: dziś, w czwartek i piątek w powiązaniu z Mszami wieczornymi.

* pamiętajmy o spowiedzi w piątek; okazja jest rano, po południu i wieczorem; także w Marcówce według pór podanych w programie.

*Wszyscy dawajmy sobie przykład zaangażowania w duchową odnowę.

4. W kalendarzu liturgicznym:

* jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży oraz ministrantów

* w czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty; od 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

*w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio. Przed Mszą wieczorną, ok. 18.40 nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego. Intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

5. W następną niedzielę uroczystym wątkiem kończącym misje będzie procesja do odnowionego krzyża po Mszy o 11.30. W Marcówce o 10.15

6. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę, 24 września o 19.00 na plebanii

7.W najbliższą niedzielę również obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.