XXIX niedziela zwykła – Ur. św. Jana Pawła II

1.Dziś w niedzielę wpisuję się Uroczystość św. Jana Pawła II, która co roku wypada 22 października.

*o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „2, w przyszłą niedzielę z „3”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż różańcowych.

2. Codziennie różaniec o 16.30. W piątek do prowadzenia zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania. Potem Msza św. i spotkanie dla nich. W Marcówce różaniec w piątek o 15.30 a potem Msza.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie w wysokości: 2656 zł. Bóg zapłać za wszystkie datki składane przez ostatnie niedziele.

4. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zapraszamy do włączenia się – w akcję Korowód Świętych; za tydzień w niedzielę o 10.45 początek w kaplicy Ośrodka Totus Tuus; krótka modlitwa na początek i przejście procesyjne na Mszę do kościoła o 11.30 ze śpiewem i modlitwą. Zachęcamy do przebrania się za dowolną osobę świętą albo zabranie portretu/plakatu obranego świętego czy też jego atrybutu. Tę propozycję składamy nie tylko dzieciom czy młodym ale także dorosłym.

5. Przypominamy o wypominkowej modlitwie za zmarłych. W naszej parafii w każdą niedzielę czytamy i omadlamy ujętych w wypominkach rocznych. Całość podzielona jest na 4 części, które zmieniają się co niedzielę. Ponadto 2-3x modlimy się za zmarłych w wypominkach listopadowych przed wieczorną Mszą świętą.

6. W czwartek adoracja w ciszy pół godziny przed różańcem, czyli o 16.00

7. W najbliższą sobotę święto Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

8. Za tydzień zmiana czasu na zimowy i umowna rocznica poświęcenia kościoła. Na Mszy o godz. 9.00 wyśpiewamy dziękczynne Te Deum przed Najświętszym Sakramentem. Faktyczną datą konsekracji jest dzień 5 listopada. W tym roku mija 90 lat od konsekracji.

9.Wyjazd na spektakl do Myślenic 15 minut wcześniej czyli i 13.45. Jest kilka wolnych miejsc.

10. Ksiądz Diakon zaprasza:

*w piątek na Grupę młodzieżową po Mszy wieczornej

*w sobotę o 15.00 kandydatów na ministrantów.

11. W ramach prasy religijnej nowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.