XXV niedziela zwykła

1. Wdzięczni Bogu dziś kończymy misje parafialne. Ojcu Mariuszowi Wójtowiczowi – karmelicie bosemu – wyrażamy podziękowanie za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego przez 8 dni. Niech nasza modlitwa będzie odpowiedzią na zaangażowanie Ojca w przebieg tego tygodnia.

* Msza o 11.30 będzie powiązana z poświęceniem krzyża upamiętniającego misje parafialne; składamy serdeczne podziękowania Państwu Teresie i Sławomirowi Fidelusom za renowację krzyża i nadanie Mu nowego wyrazu.

Podobne podziękowania za odnowienie krzyża p. Andrzejowi Hrycajowi w kaplicy w Marcówce.

W uroczystą Mszę o 11.30 wpisze się występ chóru Psalmodia związanego od 35 lat z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie; ich niespodziewaną obecność traktujemy jako prezent na naszą okoliczność.

* Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „10, w przyszłą niedzielę z „11

* dziękując za ofiary składane z racji posługi O. Mariusza dziś po Mszy osoby chętne mogą wesprzeć, zgodnie z zaleceniem abpa Marka, Duszpasterstwo Młodzieży dekanatu, parafii.

* dziś o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*w środę wspomnienie św. Wincentego à Paulo

*w czwartek– wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu

* w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

* w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek do Ośrodka Totus Tuus przybywają seminarzyści Nowego Roku Propedeutycznego. Przywitamy ich wraz z nowymi księżmi Przełożonymi za tydzień w niedzielę podczas Mszy o 9.00.

4. W przyszłą niedzielę:

* w Marcówce na Mszy o 10.15 a tutaj o 11.30 będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom z klas trzeciej. Zapraszamy ich wraz z Rodzicami.

* o 15.15 procesja różańcowa do Pięciu ołtarzy, związanych tym razem z tajemnicami bolesnymi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I – Modlitwa w OgrójcuRodzina bł. Edmunda Bojanowskiego

II – Biczowanie Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

III –Cierniem Ukoronowanie przedstawiciele Żywego Różańca– 1 Róża kobiet

IV – Droga KrzyżowaDzieci z kl III z Zembrzyc i Marcówki

V – Śmierć Jezusa na krzyżu Uczestnicy Roku Propedeutycznego WSDAK. Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Msza święta.

5. Od 1 października porządek Mszy wieczornych ulega zmianie. W niedziele będą o 16.00 a w tygodniu o 17.00

6. Czasopisma religijne czekają na odbiorców; polecamy także nowe numery dla dzieci: Staś oraz Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

Urząd Gminy Zembrzyce ostrzega przed oszustami wspierających rzekomo w wypełnianiu wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. Przekazując dane osobowe podmiotom niepewnym można narazić się na utratę danych i straty finansowe.