XXVI niedziela zwykła

1.Dziś o 15.15 pierwsze nabożeństwo różańcowe w postaci procesji. W jej prowadzenie proszone są grupy wg podanego w ubiegłą niedzielę schematu.

2. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „11, w przyszłą niedzielę z „12

3. Od dziś zmiana odprawiania godziny wieczornych Mszy. W tygodniu będą o godz. 17.00 a w niedzielę o 16.00 oraz w piątki w Marcówce.

4. Księdzu Arturowi składamy życzenia z racji piątkowych imienin; w modlitwie wspomagajmy go w przybliżaniu się do sakramentu kapłaństwa wyjednując dary Ducha Świętego, zdrowie. Msza św. w int. ks. Diakona będzie w niedzielę, 8 października o 9.00.

5. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. W Marcówce w piątki o 15.30. Chcąc mobilizować także młodszych do uczestnictwa powstał grafik prowadzących rozważania w poszczególne dni. Jest w gablotce i na stronie parafii. Zachęcamy szczególnie dzieci z kl. III oraz kandydatów do bierzmowania by podjęły wysiłek uczestnictwa w nabożeństwach a dorosłych o ich mobilizację.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* dziś wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w roku 150 lecia jej urodzin

* w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

* w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

* w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

* w sobotę– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

7.W środę po wieczornej Mszy spotkanie rodz. bł. Edmunda.

8. Z racji I piątku przez cały tydzień okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. W czwartek od godz. 16.00 półgodzinna adoracja powiązana z różańcem o 16.30 i wtedy także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W Marcówce spowiedź w piątek od 15.30 i tak samo różaniec; Msza o 16.00..

9. W I sobotę nabożeństwo po rannej Mszy świętej.

10. Witamy w naszej parafii Nowy Rocznik Propedeutyczny WSD AK. W świetle aktualnych rozporządzeń uczestnicy będą tylko miesiąc przebywać w Ośrodku Totus Tuus a potem już w budynku krakowskiego Seminarium. Witamy także odpowiedzialnym za formację: ks. Mirosława Cichonia – prefekta oraz ks. Sebastiana Fajfera – ojca duchownego. Całość rocznika tworzy 14 kandydatów z obu diecezji.

11.Powstał zamiar stworzenia nabożeństwa do Matki Bożej Zembrzyckiej – od adwentu tego roku. Początkowo raz w miesiącu. Jednym z jego elementów byłaby litania, której treść moglibyśmy wspólnie opracować. Zastanówmy się nad krótkimi wezwaniami. Od następnej niedzieli będą wyłożone formularze, na których będzie można umieścić swoją propozycję.

12.Obok cotygodniowej prasy, poszerzonej o numery specjalne, tym razem jest do nabycia czasopismo Jasna Góra, którego okładka przedstawia wizerunek Matki Bożej Różańcowej z naszego kościoła, usytuowanego w prezbiterium nad wyjściem z zakrystii. Cena numeru minimum 7 zł.

13. Za tydzień w niedzielę o 10.30 próba scholki w salkach; oprawa muzyczna Mszy o 11.30

Proszono by ogłosić:

Druhowie OSP Zembrzyce zwracają się z uprzejmą prośbą o udział w dobrowolnej zbiórce na zakup mundurów galowych. Zakup nie może być  finansowany z dotacji ponieważ mundury galowe nie wchodzą w zakres działań bojowych. Służą jednak w celu uświetnienia uroczystości kościelnych i państwowych. Strażacy będą zbierać datki do puszek po Mszach świętych w przyszłą niedzielę – 8 października. Okazując wdzięczność za uświetnianie i bezpieczeństwo wydarzeń religijnych wesprzyjmy ich inicjatywę.