XXVII niedziela zwykła

1.Dziś o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „12, w przyszłą niedzielę z „1”.

3. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. Powierzamy jego odmawianie uczniom oraz grupom wg załączonego kalendarium. W Marcówce różaniec w piątki o 15.30.

4. Kalendarz Liturgiczny:

* w piątek wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego

5. W najbliższy piątek ostatnie z tegorocznych nabożeństw fatimskich; o jego przygotowanie prosimy mieszkańców z ul. Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego. Jak zawsze zachęcamy szerokie grono do udziału; także dzieci i dorosłych tworzących procesję. Rozpocznie się Mszą o 17.00. Potem różaniec i procesja.

6. Jest możliwość udziału w spektaklu religijnym w Myślenicach pt. Płoń, ogniu, płoń. Wyjazd w niedzielę, 22 października o 14.00. Koszt za sam przejazd 30 zł; udział w spektaklu to dobrowolna ofiara.

7. Rozdawanie w ubiegłą niedzielę ulotek o kulcie Eucharystii nie było uzgadniane; nie ponosimy odpowiedzialności za treści przekazywane w ten sposób a ich ujęcie jest jednostronne

8. Za tydzień Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja Życia. Po Mszach świętych będziemy jak co roku mogli wesprzeć fundację Trzeciego Tysiąclecia wspomagającą kształcenie i wychowanie młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Z tytułu Dnia Papieskiego będą akcenty religijno – artystyczne; w poniedziałek 16.10 koncert grupy Pokolenie o 17.45 a we wtorek 17.10 w Marcówce Msza św. o 15.30. różaniec i koncert.

9. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzenia błogosławieństwa Bożego w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Niech Duch Święty pomaga im kształtować serca dzieci i młodzieży.

10. W związku ze zbliżająca się Uroczystością Wszystkich Świętych:

*Wypominki będą przyjmowane w kancelarii zasadniczo po Mszach Świętych. Zostały przygotowane odpowiednie formularze do zabrania z przedsionka kościoła lub półki z prasą. Prosimy by nie łączyć z wypominkami ofiar na Msze święte.

* zwracamy się też z prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Trawę zostawiamy obok kontenera, natomiast stare znicze, szkło, odpady plastikowe i inne odpady do wewnątrz.

*od wielu lat niektóre groby są zaopuszczone więc zostały opatrzone uwagą: „Do likwidacji”. Prosimy o kontakt, jeśli ktoś nie zgadza się z tym przeznaczeniem. W przeciwnym razie na wiosnę będą służyły na miejsce nowego pochówku.

Proszono o ogłoszenie:

OSP Zembrzyce dziś po Mszach zbiera datki na stroje galowe; uznając wkład Strażaków w życie społeczne i kościelne wspomóżmy ich inicjatywę.

PROPOZYCJE DUSZPASTERSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

A) Spotkanie młodzieży / grupy apostolskiej będzie w piątek o godz. 16.15 w salce parafialnej. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich. Na pierwszym spotkaniu będzie temat wolontariatu podczas Dnia Papieskiego.

B) Spotkanie scholi dla starszych będzie w piątek o godz. 20:00 w salce parafialnej.

C) Ksiądz diakon zaprasza wszystkich chłopców z klasy trzeciej i wzwyż do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o 15:00 w salce parafialnej

* o 15:30 na boisku parafialnym będzie gra w piłkę nożną z udziałem ministrantów, lektorów i kandydatów.