XXVIII niedziela zwykła

1.Dziś o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „1, w przyszłą niedzielę z „2”. Za tydzień  konferencja dla Róż różańcowych po Mszy o 9.00.

* dziś – w dniu wyborów – pamiętajmy w modlitwie o ojczyźnie.

2. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. Jutro prosimy o prowadzenie wdowy i wdowców, w czwartek maturzystów a w piątek Rodziców dzieci komunijnych. Natomiast w środę zapraszamy jak największą ilość dzieci z racji akcji Milion dzieci modli się na różańcu. Rozważania wtedy poprowadzą rodzice. W Marcówce różaniec w piątki o 15.30 a potem Msza.

3. Dziś obchodzony jest XXIII Dzień Papieski; po Mszach wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły z Zembrzyc zbiera na stypendia w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Jutro 45 rocznica wyboru Korola Wojtyły na papieża; po Mszy wieczornej ok 17.45 koncert zespołu Pokolenie pt. tytule: Jan Paweł II – cywilizacja życia. We wtorek w Marcówce dla podkreślenia Dnia Papieskiego Msza o 15.30, następnie różaniec i wykonanie pieśni.

5. W piątek wieczorem różaniec, Msza św. i po niej krótkie spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc. Rodzice są proszeni o czytanie rozważań.

4. Zachęcamy do składania propozycji wezwań do Matki Bożej Zembrzyckiej. Formularze są za ławkami.

5. Formularze do wypominek można znaleźć za ławkami albo w przedsionku na stoliku

6. Prasę religijną możemy nabywać u ministrantów przy stoliku w przedsionku; rodzicom powierzamy czasopisma dla dzieci.

7. Kalendarz Liturgiczny:

* w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej

*we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego

* w środę św. Łukasza, Ewangelisty

* w piątek urocz. św. Jana Kantego

* za tydzień w niedzielę ur. św. Jana Pawła II a także rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Myślenice na sztukę Płoń, ogniu. Wyjazd za tydzień o 14.00 Kwotę 30 zł uiścimy w autobusie.