XXXII niedziela zwykła

1. Dziś niedziela poświęcona solidarności z Kościołem prześladowanym. Szczególnie pamiętajmy o chrześcijanach na bliskim Wschodzie. Na stronie parafii można znaleźć więcej informacji w tym nr konta, na które można przesłać ofiarę.

2. Różaniec odmawiają kobiety z Róży „5” a za tydzień z „6”. Po Mszy o 16.00 różaniec za zmarłych w formie procesji na cmentarz. Nie będzie nabożeństwa przed Mszą.

2. W najbliższy wtorek na Mszę o 17.00 zapraszają Siostry Służebniczki raz Rodzina Bł. Edmunda; będziemy wówczas dziękować za dar życia Błogosławionego Edmunda – człowieka świeckiego, wielkiego patriotę, wychowawcę dzieci, opiekuna sierot, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Po Mszy św. prezentacja w kościele prowadzona przez s. Elizę z Dębicy. Na zakończenia słodkie myśli Edmundowe oraz możliwość nabycia materiałów pamiątkowych. Swoją obecnością wesprzyjmy to przedsięwzięcie.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

* w czwartek wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia czczonej w Obrazie Ostrobramskim

*w piątek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

*w sobotę– wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. W piątek, 17 listopada przypada 10. rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka, wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Msza św. w Jego intencji o godz. 6.30

4. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio. W związku z tym można na karteczkach podawać intencje dziękczynne, błagalne i wrzucać do skrzynki umieszczonej w kaplicy garbarskiej.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach zbiórka na cel przeżywanego wówczas VII Światowego Dnia Ubogich, któremu towarzyszą słowa: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Zgromadzone wówczas środki wesprą potrzeby diecezjalne tego dnia jak i lokalne.

Proszono by ogłosić:

Dziś od 13.00 do 14.30 utrudnienia w ruchu w okolicach Starego mostu i Rynku zembrzyckiego z racji IX Charytatywnego Biegu Niepodległości. Kibicowaniem włączmy się w to wydarzenie a dochód z biegu będzie przeznaczony dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej.