XXXIII niedziela zwykła- 19.11.2023

1. Dziś VII Światowy Dnia Ubogich, któremu towarzyszą słowa: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Zbierane po Mszach św. datki wesprą potrzeby diecezjalne tego dnia jak i lokalne.

2. Różaniec odmawiają kobiety z Róży „6” a za tydzień z „7”. Za tydzień poo Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

3.Kalendarz liturgiczny:

*jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

* we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Panu Organiście Zbigniewowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu osobistym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, Grupę wokalną.

* w piątek – wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

* w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy ii męczennicy

4.W piątek o 17.00 Msza z udziałem dzieci i rodziców kl. 3 z Marcówki i Zembrzyc. Po Mszy w salkach dla dzieci próba śpiewu a dla rodziców spotkanie. Do tej pory powinna być przepracowana choć jedna lekcja rodziców z dziećmi w oparciu o brązowy Katechizm inspirowany myślami bł. Edmunda Bojanowskiego.

5. W sobotę 25 listopada chcemy zorganizować dla uczniów od kl 4 wzwyż zabawę andrzejkową. Spotkanie rozpocznie się o 16.00 Mszą św. a o 16.45 zabawa w salkach. Zgody rodziców będą do pobrania u katechetów.

* także proponujemy uczniom udział w konkursie związanym z tworzeniem lampionu; (szczegóły na katechezie oraz na plakacie).

6. Za tydzień w niedzielę Ur. Chrystusa Króla; w ciągu tygodnia będziemy w czasie Mszy dodawać fragmenty Litanii nawiązujących do tego tytułu; w tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza przeżywa swe patronalne Święto. Ponadto za tydzień:

* o 10.30 próba scholki w sali parafialnej przed Mszą o 11.30

*Po Mszy wieczornej, o 17.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

7. Ze stolika spod chóru do nabycia czasopisma religijne; dla starszych uczniów nowy, grudniowo-adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego.