Orszak Trzech Króli 2023

Orszaki Trzech Króli od wielu lat zagościły w polskiej rzeczywistości. Chcemy tę tradycję przeszczepić na grunt parafii zembrzyckiej. W związku z tym garść informacji:

* kiedy? – 6 stycznia – początek o 12.30. Zakończenie ok. 13.30

* skąd? – z trzech stron:

– z Końca (trzeci upadek) – orszak czerwony

– z Ośrodka Totus Tuus /parking/ – orszak niebieski

– z parkingu przy sklepie Top Market – orszak zielony (do którego zaproszona jest Marcówka)

W uroczystym pochodzie, zdobionym stosownymi dekoracjami (m.in. koronami), śpiewając kolędy chcemy dotrzeć pod przewodnictwem Trzech Króli do stajenki. Będzie ją pełnić szopka na scenie zewnętrznej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. Złożeniu darów będzie towarzyszyła inscenizacja jasełkowa. Gdyby ktoś chciał wcielić się w role bardzo proszę kierować tego typu zgłoszenia na mail: zembrzyce.parafia@gmail.com

Charakter wydarzenia, informacje można można pozyskać z ogólnopolskiej strony www.orszak.org.

Właściwie wystarczy chęć udziału; to rodzinne, sąsiedzkie, wspólnotowe wyzwanie. We współpracy z Gminą, OSP, ze Szkołami w Zembrzycach i Marcówce, Orkiestrą Rytm (jeśli pogoda pozwoli) chcemy włączyć w obieg życia lokalnego tradycję chrześcijańską, wesołą i kolorową.