POMOC DLA UKRAINY

Wychodząc naprzeciw potrzebom dotkniętym wojną na Ukrainie przystępujemy do zorganizowanej pomocy. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje, dziękując różnym środowiskom za szybkie i konkretne zaangażowanie.

1. W jutrzejszą niedzielę i w Popielec po Mszach świętych przy kościele i kaplicy w Marcówce będą zbierane datki pieniężne.

2. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach wraz z OSP uruchamia punkt zbiórki rzeczy, artykułów chemicznych, środków czystości, medykamentów a także innych, podanych na plakacie – już od poniedziałku w godzinach otwarcia Centrum, czyli od 9.00 do 17.00 . W Marcówce punktem zbiórki jest Szkoła Podstawowa.

3. Od 1 marca (wtorek) Szkolne Koło Caritas będzie zbierało pościel,koce, ręczniki, środki higieniczne, środki czystości. Artykuły będą odbierane przez wolontariuszy, można je przynosić równieżbezpośrednio do pana Piotra Talagi